У Хмельницькому презентували техніко-економічне обгрунтування будівництва сміттєпереробного комплексу

У Хмельницькому презентували техніко-економічне обгрунтування будівництва сміттєпереробного комплексу.

Про це повідомив у Фейсбук міський голова Хмельницького Олександр Симчишин.

«З початку цього року ми зробили перший крок у сміттєпереробці, запустивши процес дегазації сміттєзвалища. Проект триває і щомісяця приносить кошти для комунального підприємства, плюс звалищний газ, як продукт розпаду сміття переробляється в електроенергію.

Далі реалізований проект “Екобус” для збору небезпечних побутових відходів. За три місяці зібрано понад 1,6 тони небезпечних відходів, плюс понад 2000 ламп. Все це не потрапило на сміттєзвалище і екосистему.

Запроваджуємо також і реальне сортування. На сьогодні встановлено майже 100 контейнерів для збору ПЕТ-пляшки та 24 контейнери для збору скла. Це все також не потрапляє на сміттєзвалище.

Тепер ми маємо реальний документ техніко-економічне обгрунтування будівництва комплексу. Понад 200 сторінок розрахунків, аналізу технології механіко-біологічної переробки, вартості підприємства, термінів окупності і т.д.

Автор ТЕО – ДП «Науково-дослідний та конструкторсько-технологічний інститут міського господарства» .

Методи переробки, що оцінювались, були наступними:

  • механічна переробка з відновленням матеріалу, включаючи виробництво RDF палива, а також стабілізація органічної фракції ТПВ шляхом компостування у рядах, що накриваються мембраною з металевим каркасом;
  • механічна переробка з відновленням матеріалу, включаючи виробництво RDF палива, а також аеробна стабілізація у тунелях;
  • механічна переробка з відновленням матеріалу за рахунок біосушіння, включаючи виробництво RDF палива та біомаси, які можна використовувати як паливо у тепломережах міста.

Вартість комплексу: від 526 млн грн до 676 млн грн».

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.