“Польське питання” у Городку взялися лобіювати нардепи-“герегівці”

Народні депутати від Хмельниччини Андрій Шинькович (189 виборчий округ) і Олександр Герега (192 виборчий округ) звернулися до міністерств юстиції та освіти з проханням врегулювати “польське питання”, що виникло у Городку.

Про це їхньому спільному запиті, підписаному 6 вересня.

Обранці зазначають, що городоцька ЗОШ I-III ступенів з польською мовою навчання (розрахована на 480 учнів) опинилася у центрі дискусій місцевих органів влади, батьків, вчителів та громадськості після запровадження освітньої реформи. Польська громада висловила намір перейменувати школу у Городоцький ліцей №3 з польською мовою навчання. Однак органи юстиції відмовили у перереєстрації, посилаючись на те, що закон про освіту не передбачає безпосередньої вказівки в назві закладу таких особливостей ведення навчального процесу як навчання мовою нацменшини.

Нардепи, переказуючи позицію польської сторони, зауважали: стаття 90 Цивільного кодексу України наголошує, що юридична особа повинна мати своє найменування, яке містить інформацію про організаційно-правову норму, назву і характер її діяльності. Звідси, представники польської громади вважають, що назвою закладу мав би стати “Городоцький ліцей №3”, а характером його діяльності – “з польською мовою навчання”.

Шинькович і Герега додали, що в райцентрі Городок мешкає понад 7 тис. поляків, що становить 40% населення.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Один коментар

  1. Гереги для піару хочуть національне питання розіграти?

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.