Екс-голова Красилівської РДА, засуджений за хабар, прикидався посередником від керівництва СБУ

Вихідець з села Дашківці Хмельницької області Юрій Смаровоз звинувачується в тому, що намагався отримати гроші в підприємця, видаючи себе за довірену особу першого заступника Голови Служби безпеки України Павла Демчини.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на матеріали справи.

У 2007 році Смаровоза призначили заступником голови Красилівської райдержадміністрації в Хмельницькій області. Місцеві ЗМІ писали, що Смаровоз після закінчення Харківської юридичної академії працював в органах прокуратури Хмельницької та Київської областей, в юридичному управлінні Національної акціонерної компанії «Украгролізинг», а також Міністерство транспорту та зв’язку України.

За інформацією ЗМІ, у квітні 2009 року Юрія Смаровоза засудили до 8 років позбавлення волі за 100 тис. грн хабара від двох жителів Красилова за сприяння у придбанні за заниженою вартістю майнового комплексу філії обласної фармакологічної фірми. Подальший перебіг справи невідомий.

У 2017 році Смаровоз був кандидатом у конкурсі на заміщення посад першого заступника та заступника голови Галицької райдержадміністрації Івано-Франківської області. Але в останній момент з невідомих причин відмовився від участі.

У липні 2017-го Смаровоз та його спільник були затримані співробітниками поліції в Києві, оскільки начебто обманом намагалися заволоділи $500 тис. За даними слідчих, вони запропонували потерпілому передати їм таку суму за інформацію, яка стосується загрози життю та здоров’ю його близьких родичів. Чоловік повідомив, що зможе дати тільки $100 тис. і вони погодились. 11 липня 2017, в день передачі коштів, зловмисників затримали.

27 червня 2018 року Дарницький суд Києва засудив Смаровоза до 5 ркоів позбавлення волі без конфіскації майна. Водночас суд звільнив його від відбуття покарання з іспитовим строком 2 роки і 6 місяців. Його спільника у лютому 2018-го засудили до 5 років в’язниці, але також умовно.

Але раніше, у травні 2018-го, Смаровоз в Києві  у закладі «L Kaffa» зустрівся з підприємцем, який займається роздрібною торгівлею алкогольними напоями в Хмельницькій області. Смаровоз начебто представився довіреною особою замголови СБУ Павла Демчини. Саме від Демчини він нібито дізнався про порушення в роботі підприємця, але пообіцяв, що той може уникнтути слідчих дій, якщо надасть $25 тис., які будуть у подальшому передані замголови СБУ.

За матеріалами справи, Смаровоз згодився на зменшення суми до $16 тис. і познайомив підприємця з Євгеном Потьомкіним, представивши останнього як свого помічника по роботі в СБУ і сказав, що гроші треба передати саме йому. Того ж дня Потьомкін в салоні автомобіля отримав гроші. Дії Смаровоза і його спільника були викриті оперативними співробітниками СБУ.

5 вересня суд затвердив угоду про визнання винуватості, яку з прокурором уклав посередник Євген Потьомкін. Йшлося про закінчений замах на заволодіння чужим майном шляхом обману, вчинений групою осіб та у великих розмірах (ч.1 ст.28, ч.2 ст.15, ч.3 ст.190 КК України).

Сам Юрій Смаровоз при обранні запобіжного заходу підозру не визнавав, говорив, що не посилався на знайомство з працівниками СБУ і гроші їм передати не пропонував. Його справа скерована до Печерського суду Києва. Підготовче засідання призначено на 20 листопада.

Нагадаємо, що  7 вересня 2018 року детективи НАБУ направили на погодження прокурорам Спеціалізованої антикорупційної прокуратури проект повідомлення про підозру першому заступнику Голови СБУ Павлу Демчині за фактом можливого незаконного збагачення. У відповідь Демчина подав в ГПУ заяву про вчинення злочину співробітниками НАБУ, звинувативши їх в дискредитацї за участю наближених ЗМІ.

За версією слідства, чиновник у 2015-2016 рр. придбав та забезпечив реєстрацію на членів своєї сім’ї активів на суму щонайменше 3,76 млн грн, законність підстав набуття яких не підтверджено доказами.

У березні 2017 року «Слідство інфо» випустило сюжет «Демчина з іншого життя» про незадекларовані статки високопосадовця.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 2

  1. Таких треба пожиттєво таврувати, щоб всі бачили хто такий…

  2. Признайте: эта система прогнила насквозь, и она всех заражает гнилью.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.