Нардеп Сергій Мельник пояснив, чому у Хмельницькому досі не збудували сміттєпереробний завод

Видання «Слово і Діло» вважає, що народний депутат України від одномандатного виборчого округу №187 (Хмельницький) Сергій Мельник провалив передвиборчу програмну обіцянку сприяти будівництву заводу з переробки твердих побутових відходів у окрузі

Таку обіцянку він дав 12 вересня 2014 року в своїй передвиборчій програмі.

Сергій Мельник пояснив журналістам, чому саме не вдалося виконати обіцянку. У листі на адресу редакції нардеп повідомив, ще чотири роки тому державний проект «Чисте місто» включив Хмельницький до десятки міст, де уряд мав намір збудувати сміттєпереробні заводи за держпрограмою.

«Хмельницький задля цього пройшов ряд етапів щодо виконання програми, а саме:

 • підписано Протокол про наміри між Держінвестпроектом та Хмельницькою міською радою;
 • проведено конкурсні торги за процедурою відкритих торгів, для закупівлі інженерних послуг з розробки техніко-економічного обгрунтування системи комплексів з переробки твердих побутових відходів;
 • укладено договір на закупівлю інженерних послуг із переможцем торгів;
 • затверджено техніко-економічне обгрунтування шляхом прийняття відповідного розпорядження КабМіну;
 • розроблено конкурсну документація інвестиційного конкурсу на залучення інвестора для будівництва сміттєпереробного комплексу в місті Хмельницькому;
 • проведено інвестиційний конкурс на залучення інвестор для будівництва смітєпереробного комплексу».

Разом із цим Мельник зазначив, що нинішнє керівництво міста не скористалося напрацюваннями та можливостями державної програми.

«Проте, новообране керівництво міста вирішило піти іншим шляхом, не скориставшись напрацюваннями і можливостями державної програми, а почати роботу “з нуля”, практично обмежившись за 2,5 роки ознайомленням з світовим досвідом будівництва сміттєпереробних заводів» – зазначив нардеп.

Крім цього, депутат додав, що у Верховній Раді з ініціативи та за участю профільних комітетів, у тому числі бюджетного комітету, членом якого є Сергій Мельник, ще в 2015 році зареєстровані два проекти законів: про поводження з побутовими відходами та стимулювання їх використання як альтернативного джерела енергії, а також про зміни до Бюджетного кодексу щодо спрямування деяких видів екологічного податку на поводження з побутовими відходами.

Як зазначив нардеп, ухвалення законопроектів дозволить вирішувати проблему подальшого накопичення обсягів побутових відходів, а також виробити додаткові обсяги електричної та теплової енергії шляхом утилізації таких відходів. Запровадження оплати за послуги з переробки побутових відходів дозволить залучити кошти приватних інвесторів із метою впровадження екологічних інноваційних технологій поводження з відходами.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 14

 1. 1.”розроблено конкурсну документація інвестиційного конкурсу на залучення інвестора для будівництва сміттєпереробного комплексу в місті Хмельницькому;”
  надо понимать, и денежки потрачены? Сколько?
  2.”проведено інвестиційний конкурс на залучення інвестор для будівництва смітєпереробного комплексу».”
  Так кто же этот загадочный инвестор?
  3.Интересно, а что на это скажет местный керманыч? Или это так – папередники,- и на них можно все валить? Или воспользовались известной фразой знаменитого в прошлом классика того из…ма: “Мы пойдем другим путём!”

  • Мельник другими словами сказал, что все что можно на этом этапе, уже сделано, и деньги “освоенные”. Новая власть начала снова осваивать, снова мы услышим то же самое.

 2. Люди, які є політичними конєктурщиками, мало викликають в мене поваги, а особи, які мали можливість майже цілу каденцію, всетаки збудуватий той завод і не зробили цього, ще більше піддаються сумнівам у своїй чесності та професіоналізмі. Бачу Хмельницький зараз і пам”ятаю за часів пана Мельника, як говориться результат на лице. Тому вчимось робити висновки…

 3. дятел той мельник, 10 років ні палець об палець. навіть контейнери старі стояли. нероба і лінивець

  • Мельник місто розвивав коли в бюджеті грошей не було. Порох віддав всі гроші містам то можна розказувати. Зробіть шось без грошей як Мельник робив. А з грішми великого розуму не тре.

   • В Мельника грошей було більше чим у всіх мерів інших. ринки платили ринковий збір. 40 мільйонів при курсі ще 5. Це 8 мільйонів доларів!!!!!!!! Тільки з базарів. Зараз ринковий збір скасували. Весь бюджет розвитку зараз 17 мільйонів.

    • Щомісяця я відраховую близько шістсот гривень ринкового збору, а «дяді в кишеню», тобто за утримання торгового місця, – 1400. Фактично в два з половиною рази більше. З цього утримання можна відраховувати гроші у Пенсійний фонд та інші інстанції. Тобто здійснювати за мене всі виплати, – розповідає власниця кіоску на ринку «Бартер-сервіс» Олена Ільницька, яка торгує шторами та тюлями протягом 14-ти років. Жінка виступає проти відміни ринкового збору, що ініційований урядом. Каже, що в першу чергу від цього постраждає місто. – Як ви бачите, наше місто розвивається, ремонтуються дороги, дитячі майданчики, облаштовуються парки. Нас «задавлює» не ринковий збір, а велика різниця між ринковим збором та утриманням кіосків. Зараз, в момент кризи, нам дуже важко це сплачувати, – констатує факти Олена Віталіївна.

     Делалось

 4. 100% підтримую.Просто злодій,який прибрав до рук за часів свого мертва і будівлі і землі і ринок та багато іншого. Ще якісь дурні обрали до ВРУ.

 5. Хіба Мельник хапуга? Живе скромно і у ВРУ носа не висовує.

  • Скромно? Величезний будинок біля Дендропарку. 3 квартири, 2 своїх базари “Дарсон” і “Евереслі”. 3 крутих машини. І все життя чиновник.

   • Як так багато знаєте, то чого обманюєте що він все життя чиновник? Він не був все життя чиновник.

   • Перечислені досягнення як для базарника якісь зовсім малі. В кого нині нема хати, машин, квартир?

 6. Цікаво що скажуть нинішні міські чиновники про свої хати і машини і квартири і про бізнеса своїх родичів.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.