Видання «Слово і Діло» вважає, що народний депутат України від одномандатного виборчого округу №187 (Хмельницький) Сергій Мельник провалив передвиборчу програмну обіцянку сприяти будівництву заводу з переробки твердих побутових відходів у окрузі
Таку обіцянку він дав 12 вересня 2014 року в своїй передвиборчій програмі.
Сергій Мельник пояснив журналістам, чому саме не вдалося виконати обіцянку. У листі на адресу редакції нардеп повідомив, ще чотири роки тому державний проект «Чисте місто» включив Хмельницький до десятки міст, де уряд мав намір збудувати сміттєпереробні заводи за держпрограмою.
«Хмельницький задля цього пройшов ряд етапів щодо виконання програми, а саме:
- підписано Протокол про наміри між Держінвестпроектом та Хмельницькою міською радою;
- проведено конкурсні торги за процедурою відкритих торгів, для закупівлі інженерних послуг з розробки техніко-економічного обгрунтування системи комплексів з переробки твердих побутових відходів;
- укладено договір на закупівлю інженерних послуг із переможцем торгів;
- затверджено техніко-економічне обгрунтування шляхом прийняття відповідного розпорядження КабМіну;
- розроблено конкурсну документація інвестиційного конкурсу на залучення інвестора для будівництва сміттєпереробного комплексу в місті Хмельницькому;
- проведено інвестиційний конкурс на залучення інвестор для будівництва смітєпереробного комплексу».
Разом із цим Мельник зазначив, що нинішнє керівництво міста не скористалося напрацюваннями та можливостями державної програми.
«Проте, новообране керівництво міста вирішило піти іншим шляхом, не скориставшись напрацюваннями і можливостями державної програми, а почати роботу “з нуля”, практично обмежившись за 2,5 роки ознайомленням з світовим досвідом будівництва сміттєпереробних заводів» – зазначив нардеп.
Крім цього, депутат додав, що у Верховній Раді з ініціативи та за участю профільних комітетів, у тому числі бюджетного комітету, членом якого є Сергій Мельник, ще в 2015 році зареєстровані два проекти законів: про поводження з побутовими відходами та стимулювання їх використання як альтернативного джерела енергії, а також про зміни до Бюджетного кодексу щодо спрямування деяких видів екологічного податку на поводження з побутовими відходами.
Як зазначив нардеп, ухвалення законопроектів дозволить вирішувати проблему подальшого накопичення обсягів побутових відходів, а також виробити додаткові обсяги електричної та теплової енергії шляхом утилізації таких відходів. Запровадження оплати за послуги з переробки побутових відходів дозволить залучити кошти приватних інвесторів із метою впровадження екологічних інноваційних технологій поводження з відходами.