У “Хмельницькгазі” скаржаться, що через низьку зарплатню, звільнилося понад 300 працівників

З початку 2018 року з ПАТ “Хмельницькгаз” звільнилося 325 працівників. Головною причиною є низький рівень заробітної плати, який на 45% менший середньої зарплати в енергетиці у Хмельницькій області, пишуть “Українські новини”.

Середня зарплата працівників у “Хмельницькгазі”  становить лише 5,9 тис. грн, що спонукало і у минулому році залишити газорозподільну компанію біля 300 висококваліфікованих спеціалістів. На сьогодні дефіцит кадрів складає 13,4%, наразі залишаються відкритими 244 вакансії.

Серед них такі найбільш затребувані спеціальності як слюсарі з експлуатації та ремонту газового обладнання, електрогазозварники, монтери, майстри, інженери, водії та ін. Невідповідний до цього розмір заробітної платні, змушує працівників переходити на більш оплачувану роботу в інші компанії  або виїжджати за кордон. В результаті, відтік кадрів у ПАТ “Хмельницькгаз” з початку 2017 року склав перевищив 27%.

“Перед початком опалювального періоду, ми вкрай стурбовані ситуацією, коли кваліфіковані, з багаторічним досвідом фахівці йдуть від нас, а молоді спеціалісти не мають бажання працювати з таким рівнем оплати праці”, – говорить технічний директор Олександр Лоб.

Наразі єдиним джерелом фінансування витрат ПАТ “Хмельницькгаз”, в тому числі і фонду оплати праці, є затверджений державним регулятором – НКРЕКП, тариф на розподіл газу.  Однак, ще з початку 2017 року НКРЕКП не переглядало тариф компанії. А неодноразові звернення  з розрахунками економічно обґрунтованих витрат компанії держрегулятором були проігноровані.

Профспілкова організація ПАТ “Хмельницькгаз” в черговий раз  звернулася до НКРЕКП та уряду з вимогою врахувати в тарифі на розподіл природного газу підвищення заробітних плат газовиків до рівня, середнього по промисловості. У випадку ігнорування вимог профспілок, працівники галузі напередодні опалювального сезону вимушені будуть почати акції протесту.

В нинішній складовій тарифу на оплату праці не враховано індекс інфляції та навіть підняття мінімальної зарплати. Тому при діючій ціні газу 6,96 грн/куб.м  – “Хмельницькгаз” отримує в середньому лише 51 копійку.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 8

  1. Нагла заказука. Той хто це пище ти в першу чергу подумай про простих людей. Як ім існувати ще по здорощанню ціни на газ. Обнагліли!?

    • НЕХАЙ ЮРЧЕНКО ТА ЙОГО ЗАСТУПНИКИ ПОДІЛЯТЬСЯ З ПРАЦІВНИКАМИ….А ТО ВЖЕ З ЖИРУ БІСЯТЬСЯ…

  2. Пожалій кобила вовка…

  3. У Юрченки ещё при курсе 8 зп была 80 штук. Сейчас вообще наверное как у Колобова за выслугу лет и напряжённый труд. А вы лошары дальше в Польшу валите.

  4. А кабинетов куча,сидящих в них много.Так что удивляться нечего.

  5. Зато неясно звідки борги пишуть

  6. Пішли пенсіонери

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.