У Дунаєвецькій ОТГ колишні клуби переформатовують у Будинки громади

Ідею створення Будинків громад керівники Дунаєвецької ОТГ запозичили у Польщі.

“Майже вся інфраструктура Дунаєвецької ОТГ дійшла до нас у дуже поганому стані. Це не тільки будинки культури, але й бібліотеки, дитячі садочки, амбулаторії… Крок за кроком ми відновлюємо усе це, але приміщень дуже багато, а бюджет у нас не ґумовий. Тому минулоріч ми вирішили застосувати польський досвід. Капітально відремонтувавши будинки культури у селах, ми переплановуємо їх і розміщуємо у них усі сільські установи: фельдшерсько-акушерський пункт, старостат, пошту, кімнату добровільної пожежної дружини, спортзал тощо, встановивши всюди безкоштовний WI-FI. І тоді нікому не потрібний будинок культури перетворюється на дуже затребуваний Будинок громади”, – розповіла голова Дунаєвецької міської ОТГ Веліна Заяць, пише сайт “Децентралізація”.

За її словами, до переліку структур, які має містити Будинок громади, нещодавно вирішили додати і кімнату поліцейського.

Наповнення Будинку громади залежить від побажань місцевих жителів. От, наприклад, у Будинку громади села Велика Побійна планують відкрити тренажерний зал: відповідний проект переміг у конкурсі громадського бюджету (бюджету участі ОТГ), отримавши 50 тис. грн. І закупівля спортивних обладнання та інвентаря вже розпочалася.

Загалом, минулого року Дунаєвецька ОТГ створила у своїх селах 4 Будинки громади.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Один коментар

  1. З РОЗУМУ КОЖЕН СХОДИТЬ ПО СВОЄМУ

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.