Про це в ефірі ток-шоу «Злий дім» на телеканалі ZIK розповів міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак.
«Понінківська картонно-паперова фабрика-Україна» знаходиться на межі Житомирської та Хмельницької областей. У неї зовсім немає очисних споруд – є лише накопичувальні. І раз у певний період часу, коли вони наповнюються, підприємство вночі або у вихідні дні, коли немає інспекторів, скидає відходи в річку», – розповідає урядовець.
Також він зазначив, що підприємство працює на дозволі, яке отримало в результаті децентралізації за рішенням Хмельницької обласної державної адміністрації.
«Суть питання в тому, що вода, яка забруднюється цим підприємством, починає бути вбивчою для риб і дуже токсичною для людей вже десь після кордону з Житомирською областю», – заявив Остап Семерак.
Окрім цього він розповів, що люди, які живуть в цій місцевості, неодноразово приїжджали до Києва на зустрічі з представниками Міністерства екології та природних ресурсів України.
«За моєї ініціативи було проведено засідання міжрегіональної екологічно-техногенної комісії двох областей. Було напрацьовано рішення, які, на жаль, не виконувалися. В першу чергу вони не виконувалися чиновниками Хмельницької області, оскільки підприємство працює на дозволах, що надала обласна адміністрація», – підкреслив міністр екології.
За його словами, для вирішення цієї проблеми довелося змінити законодавство таким чином, щоб Міністерство екології отримало право звертатися в суд на підставі аналізу і актів Державної екологічної інспекції про скасування дозволу.
«Сьогодні іде запекла боротьба за цю річку (Хомору – ред.) у судовій системі. Чесно скажу, на жаль, судова гілка влади не пройшла реформи в Україні. Цілком зрозуміло, що це підприємство має великі ресурси і може «спілкуватися» з судом», – заявив чиновник.