Екоінспекція: у Шепетівці завдано збитків державі на 36 млн грн через вилив нафтопродуктів

Шепетівський відділом поліції Головного управління Національної поліції порушив кримінальну справу за фактом засмічення земельної ділянки загальною площею 0,0982 га.

Як повідомляє прес-служба держекоінспекції в області, 22 травня поточного року під час проведення позапланової перевірки в Шепетівці екологи виявили засмічення земельної ділянки речовиною невідомого походження з різким запахом нафтопродуктів. З метою встановлення виду речовини, а також ступеню її екологічної небезпеки, Інспекцією були відібрані відповідні проби.

За результатами лабораторних досліджень встановлено, що речовина, якою засмічено земельну ділянку – металошлам, який містить в собі значні перевищення допустимих показників міді, нафтопродуктів, нікелю, фосфору, хлоридів та цинку.

Окрім того, під час перевірки Інспекцією були встановлені факти самовільного зайняття земельних ділянок, використання земельних ділянок не за цільовим призначенням, а також зняття ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) без спеціального дозволу.

Загальний розмір шкоди, завданий державі внаслідок порушення вимог природоохоронного та земельного законодавства становить 36 млн грн.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.