Антимонопольники оштрафували переможця і “технаря” за спотворення результатів тендера

Хмельницьке обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України оштрафувало ТОВ «Чернігівський автозавод» та ПП «Аймакс-Груп»(Черкаси) загалом на 136 тис. грн за антиконкурентні узгоджені дії, які призвели до спотворення результатів торгів.

За даними прес-служби відомства, товариства у жовтні-листопаді 2016 року узгодили дії під час проведення відділом освіти, культури, спорту і туризму Китайгородської сільської ради Кам’янець-Подільського району процедури відкритих торгів із закупівлі шкільних автобусів.

Переможцем торгів визнано ПрАТ «Чернігівський автозавод» із вартістю предмету закупівлі 1,55 млн.  гривень.

ПП «Аймакс-Груп» на момент проведення торгів не мало у наявності придбаний предмет закупівлі, у разі перемоги у зазначеній процедурі закупівлі планувало здійснити придбання предмету закупівлі у ПрАТ «Чернігівський автозавод».

Протягом 2016 року ПрАТ «Чернігівський автозавод» та ПП «Аймакс-Груп» спільно брали участь в 11 державних закупівлях, де в усіх випадках переможцем стало ПрАТ «Чернігівський автозавод». Між цими підприємствами був укладений  договір комісії на реалізацію транспортних засобів, який діяв на момент підготовки та проведення закупівлі.

Згідно з договором, комісіонер (ПП «Аймакс-Груп») узгоджує витрати з комітентом (ПрАТ «Чернігівський автозавод»), реалізує транспортні засоби покупцям за ціною, не нижчою за визначену у додаткових угодах, без письмового погодження Комітента не приймає участь у відкритих торгах (тендерах/конкурсах) на закупівлю за державні та недержавні кошти транспортних засобів Комітента.

ПП «Аймакс-Груп» у тендерній пропозиції встановило ціну на автобус спеціалізований для перевезення школярів марки «Еталон» моделі А079 у розмірі 1,57 млн. грн  за одну одиницю, закупити ж у ПрАТ «Чернігівський автозавод» планувало за ціною реалізації 1,45 млн. грн. За реалізацію транспортних засобів Комітент (ПрАТ «Чернігівський автозавод») сплачує Комісіонеру (ПП «АЙМАКС-ГРУП») винагороду у розмірі 3 відсотків. Відповідно до Оголошення про проведення відкритих торгів розмір мінімального кроку пониження ціни становив 15,7 тис.  грн. Не зважаючи на це, ПП «Аймакс-Груп», маючи різницю між цінами та розмір винагороди від  ПрАТ «Чернігівський автозавод», протягом трьох етапів аукціону жодного разу не здійснив пониження ціни, а залишив незмінною первинну пропозицію.

У ході розгляду справи ПрАТ «Чернігівський автозавод» було реорганізовано у ТОВ «Чернігівський автозавод».

Відповідно до чинного законодавства, ТОВ «Чернігівський автозавод» та ПП «Аймакс-Груп» не братимуть участь у державних закупівлях протягом 3 років.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.