Хмельницька влада відбирає у профспілок 1720 “квадратів”, які на початку нульових “профукала”

Господарський суд Хмельницької області задовольнив позов Хмельницької міської ради до Федерації професійних спілок області щодо скасування свідоцтва про право власності на гуртожиток профкурсів на 140 місць з їдальнею на вулиці Соборона, 55.

ChIJKxCg1fkGMkcR2T2_3qomEWw

Про це свідчить рішення суду від 12 лютого.

Весь судовий спір зводився до одного документу, датованого кінцем березням 2000 року. Справа втім, що рішенням виконавчого комітету Хмельницької міської ради „Про оформлення права власності на об’єкти нерухомого майна” № 223-А від 23.03.2000р. вирішено, зокрема, оформити право власності на будинок профспілок з гаражами по вул. Соборній, 57 та гуртожиток профкурсів на 140 місць з їдальнею по вул. Соборній, 55 за Федерацією профспілок Хмельницької області.

28 березня 2000 року профспілки оформили відповідні свідоцтва про право власності на вказане майно.

Госпсуд з’ясував, що 1981 року приміщення їдальні вибуло з власності проспілок у державну власність з подальшою його передачею у комунальну власність з підпорядкуванням місцевим органам влади. Тому їдальня не є профспілковим, оскільки  на 1990 рік майно вибуло з власності профспілок у державну власність, а на момент прийняття спірних рішень – у 2000 році, приміщення їдальні вже перебувало у комунальній власності.

Що стосується відчуження приміщення їдальні Федерації професійних спілок Хмельницької ради, то воно було прийнято не Хмельницькою міською радою, а виконкомом всупереч вимогам ст. 327 ЦК України та ст. 26 Закону України “Про місцеве самоврядування” і прийнято виконкомом із перевищенням своїм повноважень.

28 січня Хмельницька міська рада одержала свідоцтво про право власності на нежитлову будівлю загальною площею 1720,9 кв.м., що вул. Соборна, 55.

соборна
У березні 2017 року депутати Хмельницької міськради скасували рішення виконавчого комітету від 23.03.2000р. № 223-А “Про оформлення права власності на об’єкти нерухомого майна” в частині оформлення права власності на їдальню по вул. Соборній, 55 за Федерацією профспілок Хмельницької області.

“Суд дійшов висновку, що виконавчий комітет Хмельницької міської ради, приймаючи рішення №223-А від 23.03.2000 року про оформлення права власності за відповідачем на гуртожиток профкурсів на 140 місць з їдальнею по вул. Соборній, 55, на підставі чого було видано оскаржуване свідоцтво, перевищив свої повноваження. При цьому, такі приміщення так і залишились у комунальній власності та не передавались в подальшому відповідачу, про що також свідчить рішення 37-ї сесії Хмельницької міської ради від 30.04.2014р. № 14, яке на даний момент чинне”, – зазначено у рішенні господарського суду.

Окрім того, незаконність документу виконкому на початку нульових також підтверджено рішенням Господарським судом Хмельницької області, яке набрало законної сили у справі №924/379/17, яким відмовлено у задоволенні позову Федерації профспілок Хмельницької області до Хмельницької міської ради про визнання протиправним та скасування рішення тринадцятої сесії Хмельницької міської ради від 22.03.2017р. №25 “Про часткове скасування рішення виконавчого комітету від 23.03.2000 №223-А”.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 18

 1. Автору статті відомо, що рішення суду ще не вступило в силу?

 2. Міська влада потрохи повертає комунальне майно в громаду. 33 їдальня, підземний перехід, земельна ділянка в парку Шевченка, на Озерній.

 3. От би ще покарати діячів які дерибанили комунальну власність

 4. Міська влада займається “безпределом”!!! Мабуть їх історія ні чому не навчила, і вони не зробили ніяких висновків… Профспілки використовували це майно 37 років, а зараз з’ясувалось, що це майно Міської ради… Навіть Янукович собі такого не дозволяв!!! Одна банда змінила іншу банду, руками людей, які вірили в справедливе майбутьне!!! Руки геть від профспілкового майна!!!

 5. ЗАКОН УКРАЇНИ
  Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності
  Стаття 34. Власність профспілок, їх об’єднань
  Позбавлення профспілок права власності, а також права володіння та користування майном, переданим їм у господарське відання, може мати місце лише за рішенням суду на підставах, визначених законами.

  Судові справи по Ідальні 33 тривають більше 10 років, на сьогодні є десятки рішень судів, в тому числі і на користь Федерації профспілок Хмельницької області, дійсного володільця цього майна.
  Але, автору статті не потрібно вводити в оману читачів, адже суди тривають і на дане рішення буде подана апеляція. Тобто Свідоцтво на право власності за Федерацією профспілок області на сьогоднішній день чинне і законне!
  Окрім того Ідальня 33 в прибудові до гуртожитку займає лише 2 поверхи, а 3ій поверх відноситься до навчально-культурного центру профспілок, де розміщуються навчальні аудиторії і фактично ніякого відношення до Ідальні абсолютно немає. Тому посягання на 3й поверх, навіть з позиції міськради (що Ідальня нібито комунальна) – це вже перебор!
  Депутати, які приймали рішення, нажаль не розібрались в ситуації, і навіть не заслухали позицію представника профспілок. А правда за ПРОФСПІЛКАМИ!

  • все профспілкове майно успішно роздеребанили профспілкові лідери. Табори, бази відпочинку, мільйони квадратних метрів приміщень.

   • Перш ніж звинувачувати профспілки у розкраданні дитячих оздоровчих таборів необхідно розумітися в предметі розмови. Дитячі оздоровниці завжди були власністю трудових колективів підприємств, установ, організацій. А профспілки займались лише організацією оздоровлення дітей.

    • У профспілках купа недобитих ригів та колишніх комісарів чи замполітів! Вірний крок міської влади! Я за Симчишина! За справедливість!

     • Слава Україні… все забрати… все для сволоти… ура!!!

     • Главное что бы дыбилов не было там

 6. Профспілкові лідери з партійцями роздерибанили все, що могли, а тепер їх нащадки судяться за останні крохи, які були збудовані на профвнески громадян, що вже на пенсії або найближчим часом будуть пенсіонерами. Ця нерухомість лише на території міста і не більше. З міського бюджету будівництво не велось, тому наш мер перегинає палку. Це фактично собачі бої, де переможець такий же як переможений.

 7. “Керовніки” профспілок – це глибокі пенсіонери, в яких не має, а ні зубів , а ні сумління!!! Вони жирують за рахунок членів профспілки, їздять на дорогих службових машинах, отримують надвисокі зарплати і пенсії, і не в змозі захистити ні себе, ні членів профспілок, а Ви говорите про майно профспілок? Я не захищаю владу, але таким профспілкам не місце в сучасному світі… Нехай відходять в історію поки ще, не до кінця обіс..лися!!!

 8. Нічого нового. Це приміщення і раніше вже декілька разів відсужував міськвиконком, та апеляція повертала профспілкам.

  • Дебілоіди тягнибиківські виконують під когось замовлення. Люди добрі, як містом можуть керувати такі ПІДРІОТИ. Іх місце в психушці і на нарах, за те що вони вже наробили. Вислів “Хто не скаче, той москаль”, це якраз про цих ” КОЛГОСПНИХ ГОПНИКІВ”. СЛАВА УКРАІНІ

   • Щодо “сволотівців”:
    Учора 20-го я випадково був свідком «ходи» у центрі міста (Хмельницького), яку знову охороняли наші правоохоронці. Вона була у центрі міста наприкінці робочого дня (в час пік), що (зупинилися тролейбуси, автобуси, маршрутки…) створювало перешкоди тим, хто вже добирався з роботи.
    Так от: Якщо це було актом вшанування загиблих на майдані / майданах українців, то чому «сволотівці» несли тільки свої «партійні» прапори (державних щось я не бачив)?
    Зразу виникає логічна відповідь: Таким чином вони просто хотіли «підняти» свій вже досить підупалий рейтінг (тобто – це було нічим іншим, як саморекламою), і саме для цього вини вибрали такий час.

    • Путана, не мели дурниць. Подивись на відео (в інтеренеті купа роликів) і ти побачиш десятки державних прапорів

 9. Ці приміщення на Соборній мені добре знайомі, так як провчився тут у юридичному колегіумі на рубежі 90х-2000х. А взагалі цікаво, ким і на чиї кошти була збудована ця будівля? До позбавлення профспілок власності ставлюсь негативно.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.