У Кам’янці-Подільському після обвалу демонтовують частину стіни Старої фортеці

У Кам’янці-Подільському 15 лютого розпочався демонтаж стіни, яка прилягає до місця обвалу, на північно-західному боці Північного бастіону Старої фортеці.

Як повідомляє Vdalo.info, двоє працівників з відбійними молотками, використовуючи будівельний кран, розбирають кладку біля місця обвалу. За їхніми словами, частину аварійної стіни розбиратимуть, щонайменше, декілька днів. Лише після цього можна буде обгородити ділянку та дозволити рух транспорту.

fortetsia2

fortetsia1

«Кладку зніматимуть декілька днів. Це повільний процес, адже він вимагає ретельного підходу до справи. Реставраційні роботи можуть розпочатися не раніше весни», – припустив співрозмовник.

Директор Кам’янець-Подільського музею-заповідника Олександр Заремба розповів, що демонтажем муру займається приватне підприємство «Гермес-С».

Як відомо, 14 лютого у Кам’янці-Подільському стався частковий обвал муру Старої фортеці. Через перепади температур, вологість та інші фактори було виявлено вірогідність пошкодження муру на північно-західному боці Північного бастіону фортеці.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 10

 1. ЦІКАВО! Хоча б невеличку догану хтось отримає?

  • За те, до стіна впала? Той, хто будував. Хто був підрядником декілька століть тому?

   • Анонімний, не дуркуй.
    Впала не стіна, споруджена “декілька століть тому”, а значно пізніше виконаний “новоділ” (можливо сучасний), по-суті – фахтверк.
    А може ще і “стара” стіна впасти, через невдало виконані роботи поряд.

 2. А чи не виконувало якраз це МПП «Гермес-С» (що зараз на місці вказаної аварії здійснює демонтажні роботи) раніше якість роботи на місці / біля місця цієї аварії?

  • Сам собі відповідаю, але для інформування громадьскості: Виконувало чи ще виконує (закупівля робіт у листопаді 2017-го) – “Реставраційні роботи з ліквідації аварійного стану пам’ятки архітектури національного значення “Башта Водяна №5 XV-XVI ст.” у м.Кам’янці-Подільському Хмельницької області.”
   То може там “собака зарита”… чи труба…?

 3. эти стены были не под силу татаро-монголам, для современных их потомков под силу развалить все

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.