Справа депутата Харкавого: Кам’янець-Подільський міськрайонний суд не зможе забезпечити розгляд?

Колегію суддів Кам’янець-Подільського міськрайонного суду у складі Юрія Мантуляка, Ярослава Воєвідка та Івана Драча відвели від розгляду кримінального провадження, де обвинуваченим проходить депутат Хмельницької обласної ради Микола Харкавий.

Про це свідчить ухвала суду від 12 лютого.

В обґрунтування своїх самовідводів служителі Феміди заявили, що потерпілою у справі є директор Кам’янець-Подільської спеціалізованої школи-інтернату І-ІІІ ступенів «Славутинка» Олена Козлова, і впродовж останніх п’яти років міськрайонний суд надавав благодійну допомогу цьому навчальному закладу. Цей факт може свідчити про наявність сумнівів у неупередженості суддів при розгляді кримінального провадження.

Крім цього, обвинувачений депутат підтримав заявлені самовідводи трійки суддів і зі свого боку заявив відвід цій колегії. Аргументи Харкавого будувалися на тому, що протягом досудового розслідування засоби масової інформації формували громадську думку про його винуватість. А ця обставина може свідчити про відсутність неупередженості та безсторонності суддів.

Наразі кримінальне провадження передано до апарату Кам’янець-Подільського міськрайонного суду для визначення колегії суддів в порядку ст. 35 КПК України.

Разом з тим, після аналізу звіту авторозподілу від 5 лютого, де була сформована трійка суддів (Мантуляк, Воєвідка та Драч, який відвели – НГП) у справі депутата Харкавого, з’ясувалося, що Кам’янець-Подільський міськрайонний суд має обмежену кількість служителів, котрих можна задіювати у веденні справи такої категорії. На той момент жереб визначив 6 суддів, в яких є необхідна спеціалізація. Серед них судді Володимир Черепахін, Людмила Гладій, Роман Савчук розглядали цю справу і не мають права повторно входити до нової колегії.

У решти суддів відсутня спеціалізації, а в окремих закінчився термін суддівських повноважень.

Раніше Верховний Суд України залишив без задоволення клопотання захисника Плахотнюка щодо направлення кримінального провадження щодо депутата Хмельницької обласної ради Миколи Харкавого з Кам’янець-Подільського міськрайонного суду до Апеляційного суду Тернопільської області.

Як відомо, депутат Микола Харкавий підозрюється у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.15, ч.4 ст.190 («Шахрайство»), ч.4 ст.27, ч.2 ст.15, ч.4 ст.369 («Підбурювання до надання неправомірної винагороди службовій особі») Кримінального кодексу України.

У середині червня минулого року співробітники департаменту захисту економіки, територіального підрозділу в Хмельницькій області Нацполіції та Національного антикорупційного бюро України затримали політика на 50 тис. дол, які отримав від директора комунального закладу освіти «Славутинка» Олени Козлової. Кошти були вилучені в одному з номерів готелю дружини обранця.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Один коментар

  1. Ну то переведите дело в гуманный соломенский суд.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.