На Хмельниччині у січні інфляція становила 1,5%

Ціни на споживчому ринку Хмельницької області у січні 2018 року зросли на 1,5% порівняно з попереднім місяцем.

Про це повідомляє Головне управління статистики в області.

Найбільше (на 10,9% та 8,6%) подорожчали фрукти та овочі. На 3,3–1% підвищились ціни на сало, молоко, м’ясо птиці, яловичину, яйця, рибу та продукти з риби, макаронні вироби, кондитерські вироби з борошна, хліб, сметану.

Водночас дещо дешевшими стали цукор та гречані крупи (на 0,3% та 0,1%, відповідно).

Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби збільшились на 0,7%, що пов’язано з подорожчанням тютюнових виробів на 1,5%. Разом з тим, на 0,2% знизились ціни на алкогольні напої.

Дешевшими на 2,2% стали одяг і взуття, зокрема, взуття – на 2,7%, одяг – на 1,9%.

Зростання цін (тарифів) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива на 0,9% зумовлено підвищенням цін на скраплений газ на 14,9%, плати за оренду житла 3,4%, а також тарифів на водопостачання, гарячу воду та опалення – на 1,6–0,8%.

На зростання цін у сфері охорони здоров’я на 1,7% вплинуло збільшення вартості послуг лікарень, амбулаторних послуг та фармацевтичної продукції (відповідно, на 3,2%, 2,1% та 1,5%).

Підвищення цін на транспорт у цілому на 3,1% в основному спричинено подорожчанням палива та мастил на 3,7%, автомобілів на 3,1%. Вартість транспортних послуг зросла на 2,3%, зокрема, перевезень автодорожнім пасажирським транспортом – на 2,5%, залізничним – на 1,1%.

У сфері зв’язку зростання цін на 2,5% пов’язано з підвищенням тарифів на поштові послуги на 25%, послуги місцевого телефонного зв’язку на 8,2%, абонентної плати за користування мережею Інтернет на 3,2%.

Через збільшення плати за утримання та виховання дітей у дошкільних закладах на 15,7% послуги освіти стали дорожчими на 2,9%.

Серед інших товарів та послуг на 1,3–0,6% зросли ціни на послуги відпочинку та культури, ресторанів та готелів, на предмети домашнього вжитку, побутову техніку та поточне утримання житла.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Один коментар

  1. Це все брехня… інфляції зовсім не було!тільки ціни зросли майже на 20^30%!
    Дурять людей….

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.