На Хмельниччині засуджений за хабар екс-чиновник аудитслужби намагається поновитися начальником земельного відомства

Звільнений начальник відділу у Городоцькому районі ГУ Держгеокадастру у Хмельницькій області Віктор Верхомій через суд намагається повернутися на раніше займану посаду.

Про це стало відомо “Незалежному громадському порталу” з Єдиного державного реєстру судових рішень.

З матеріалів справи випливає, що 2 жовтня 2017 року керівництво обласного Держгеокадастру звільнило пана Верхомія на підставі п.4 ч.1 ст.84 Закону України “Про державну службу”. Хмельницькі земельники лише 28 вересня дізналися, що їхній підлеглий з Городка засуджений по “хабарній статті“.

Відомості з Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні правопорушення

Відомості з Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні правопорушення

 

Нагадаємо, що 17 серпня минулого року Городоцький районний суд визнав винним за ч. 2 ст.369-2 КК України (“Зловживання впливом”) головного державного фінансового інспектор Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області Віктора Верхомія в отриманні неправомірної вигоди на суму 4 тис. дол. З нього присудили стягнути штраф на суму 25,5 тис. грн. Також райсуд суд позбавив Верхомія обіймати організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські посади у органах Державної аудиторської служби України строком на 3 роки.

Після викриття на хабарі колишній аудитор виграв конкурс на заміщення посади начальника відділу у Городоцькому районі ГУ Держгеокадастру і з 18 липня офіційно керував цим відомством.

Під час засідання Хмельницького окружного адміністративного суду, який розглядав позов звільненого чиновника, Верхомій заявив: у вироці Городоцького райсуду від 17 серпня говориться про обмеження лише зайняття посад у Державній аудиторській службі України. Однак це аж ніяк не стосується зайняття інших посад в органах державної влади, в тому числі в органах Держгеокадастру.

Крім цього, він сказав, що з 2 до 11 жовтня 2017 року перебував на лікуванні у Городоцькій ЦРЛ, а тому його звільнення під час перебування на лікарняному є порушенням ч.2 ст.40 КЗпП України.

Разом з тим, суд у винесеній постанові від 5 грудня наголосив на хибності тверджень Верхомія щодо обмежень працювати лише в органах аудиторської служби. Адже, згідно з законом про державну службу, не існує розмежування держслужби по галузях та функціях, виконання яких покладене на органи державної влади.

Крім того, в матеріалах справи є довідка №3 та висновок, зроблений Міжрегіональним управлінням Національного агентства України з питань державної служби у Вінницькій, Житомирській та Хмельницькій областях за наслідками проведеної перевірки 6 листопада. Наголошується, що звільнення земельника відбулося з дотриманням вимог Закону України “Про державну службу”.

Окремо хмельницький суд наголосив, що звільнення Верхомія із “земельної” посади відбувалося на підставі п.4 ч.1 ст.84 Закону,”тобто у зв’язку з виникненням спеціальних підстав для припинення державним службовцем державної служби на займаній посаді і норми КЗпП України на спірні правовідносини не поширюються, в тому числі й заборона звільнення під час тимчасової непрацездатності”.

Наразі Вінницький апеляційний адміністративний суд відкрив провадження у справі звільнення Віктора Верхомія з посади начальника відділу у Городоцькому районі ГУ Держгеокадастру.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 9

 1. Найперше дивує хто допустив до конкурсу судимого явного хабарника. Варто назвати його ім’я.
  Незрозуміло, як чиновник, який прокрався на одній держслдужбі, тут же, посилаючись на законодавство, переходить на іншу, не менш можливу для наживи.
  Таке можливе тільки в Україні.
  Тож висновок: Верховний суд неодмінно поновить його на роботі, поверне йому забраний хабар. Адже й там знайдуться судді з півмільйонними місячними зарплатами, які вважають їх своїми мінімалками, і на прожиття потребують матеріальної допомоги

 2. З такими суддями як в Україні він 100 % поновиться і ще стягне з бюджету значні кошти за вимушений прогул!

 3. скоро вернусь дорогие мои

 4. ЧЕКАЄМО З НЕТЕРПІННЯМ

 5. Да… Це вже навіть не смішно! Ні встиду ні совісті у екс чиновника! Як же ті хабарники, хотять знову дорватись до державних посад….

 6. Про який стид Ви говорите? Сробуйте назвати хоч одного теперішнього керівника, починаюч з Києва і кінчаючи паршивенькою сільрадою, не кажучи уже про суди, міліцію, прокуратури, депутата ВР чи олігарха , якому властива така риса характеру.

 7. Повідомлення правильне, але не повне. У справі про притягнення В.М.Верхомія до кримінальної відповідальності міститься заява Головного Управління Держгеокадастру в Хмельницькій області про взяття В.Верхомія на поруки. Підписана заява В.Філіпчуком. Це той, що все рішав по Держгеокадастру. Тому інформація про те, що Держгеокадастр дізнався про вирок Верхомію лише 18 вересня є прямою дезою. Рішенням Вінницького апеляцйного адміністративного суду рішення Хмельницького окружного адміністративного суду по поновленю Верхомія залишено без змін. Він звернувся до Верховного Суду. Його компанія рулить і не залишає надій. Ну-ну!!!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.