Люстрований міграційник з Хмельницького повертається на посаду, не зважаючи, що має за плечима службу в органах КДБ СРСР

Колишній начальник управління Державної міграційної служби у Хмельницькій області Олег Паньков, якого було звільнено на підставі люстрації, виграв справу з повновлення на цій посаді.

Про це свідчить рішення Хмельницького окружного адміністративного суд від 31 січня.

Міграційник оскаржував наказ ДМС України №29-к від 1 лютого 2016 року про своє звільнення і апелював, що до нього незаконно застосували закон про очищення влади.

Представник ДМС України проти позову заперечив, посилаючись на положення частини 3 статті 1, пункту 3 частини 4 статті 3 закону “Про очищення влади”, якими запроваджено заборону колишнім штатним працівникам КДБ УРСР протягом десяти років обіймати посади. Адже, як з’ясувалося, Паньков протягом 1990-1992 років проходив військову службу на посадах радянського КДБ.

Крім цього, прізвище цього чиновника занесено до Єдиного державного реєстру люстрованих осіб.

реєстр-люстрації

Водночас суд дійшов висновків щодо незаконного звільнення посадовця з посади керівника управління Державної міграційної служби у Хмельницькій області. Аналізуючи законодавство СРСР, Феміда зауважила, що Паньков при проходженні дійсної військової служби в КДБ УРСР, виконував свій конституційний обов’язок, від якого не міг ухилятись.

У цьому контексті хмельницький суд також зробив посилання на рішення Європейського суду з прав людини у справі “Сідабрас і Джяутас проти Литви”. У ньому йдеться про те, що заявникам заборонено займатись визначеним переліком діяльності у зв’язку з їх статусом “колишніх працівників КДБ”. Заборона значною мірою вплинула на їхні можливості розвивати відносини із зовнішнім світом, а також створила серйозні труднощі щодо можливості заробляти на життя і тим самим призвела до очевидних негативних наслідків для втілення права на особисте життя. У пункту 49 рішення європейський суд дійшов висновку, що заявники не могли передбачити наслідків, які матиме для них роботи в органах державної безпеки.

Наведений приклад, на думку хмельницького суду, суперечить ст. 17 Закону України “Про виконання та застосування практики Європейського суду з прав людини” від 23 лютого 2006 року за №3477 – IV.

Крім цього, з’ясовано, що проти Панькова було проведено дві люстраційні перевірки. У першому випадку (26 жовтня 2015 року) він отримав довідку про не застосовання люстраційної заборони. Проте вже 29 січня 2016 року після повторної відповіді органів служби безпеки (вони підтвердили, що Паньков мав причетність до КДБ УРСР) посадовця звільнили із державної служби.

Суд вважає, що до керівника управління Державної міграційної служби у Хмельницькій області незаконно застосували повторну люстраційну перевірку, яку не передбачано постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 р. № 563. Звідси висновок, що наказ про звільнення Панькова є протиправним і його слід негайно поновнити на вказаній посаді.

Більше того суд нарахував 260,9 тис. грн вимушеного прогулу, який планується стягнути з Державної міграційної служби України на користь Панькова.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 26

 1. Скоро так януковича поновлять!
  Пропала Україна! Жалко тих людей які лижать у гробах за нашу нову владу!

  • Люди не за владу гинули (і гинуть), а за вас – за Україну.
   Треба було на виборчих дільницях головою думати, а не голосувати за хамелеонів.

  • народе, лижи свою рошенку та не патякай! таке твоє щастя, бовдуре!

   • Твоє щасття уже закінчилось! Тебе кинули…. А рошен я не навиджу так як і ригів

 2. всіх бувших при срср при владі чи партократами чи комсюками гнати вшию. А краще встановити їм заборону на посади на 25 років. Побачите як почнеться очищення України від паразитів.

  • Прийдуть ще кращі і будуть ще більше брати. Нехай працює професіонал який все знає ніж новий баран, якого треба заново вчити, який буде красти ще більше, бо за посаду заплатив не мало грошей.

  • А «головний комуніст» В.Ленін, між іншим, є нащадком вихідців з території теперішньої (не хочеться застосовувати – сучасної) України (Бланків з м. Старокостянтинова, зараз Хмельницька обл.). І В.Висоцький це знав; він співав (рос.): «даже Ленин друг детей, и тот кажется … (в риму)». Адже у них ще з часів Моссаду вже майже дві тисячі років національність визначається по материнській лінії.

   • А як бути з Тягнибоком, Фаріон, Луценко і т.п., які були “партократами чи комсюками “, а може і агентами (а може і зараз є)?

  • Звичайно краще “Гаврилюки” з трьома класами освіти, зате голосно кричать “Слава Україні”)

 3. Девять тисяч суддів-хабарників не дають жити 30 мільйонам громадян України. Чи скільки нас тут вже звлишилось? Молодь масово виїзжає, старі вимирають.

 4. Назвіть прізвища цих розумних “суддів”.

 5. Судді Хмельницького окружного адміністративного суду: Шевчук, Петричкович, Михайлов. Ганьба!!!

  • При чому тут судді, вони керуються виключно законами та нпа прийнятими на їх підставі. А приймають ті закони 450 обраних. З приводу звільнення взагалі хохма по всій країні. Центр, себто Київ призначає боса в область, а звільнити потім не може, або робить це так що суд у два засідання і три кліки мишкою, “тіпа копіровать-вставіть” відновлює звільненого на посаді.

 6. Загуглите: “Ярослав Грицак: Не покидает чувство, что мы переживаем “сладкую” контрреволюцию – по имени того, кто является ее символом”

  • Насправді ніякої “революції гідності” (та і мети її робити) не було, бо ніхто не збирався змінити і не змінив суспільно-політичний та економічний лад в державі. Як був “дикий” капіталізм з олігархами при владі, так і залишився ще “дикіший” з “новими старими” олігархами. “Вор у вора дубинку украл”. А щодо гідності, то насправді був звичайний егоїзм, підступність та заздрість до тих, хто вже встиг більше них накрасти, основної частини т.з. “низової” складової цієї “революції” (галицько-волинського, люмпенського чи кримінального походження, або просто підкуплених чи залучених обманом або примусом), тобто тих, хто безпосередньо “хуліганив” на майданах (а насправді, суттєво порушував чинне тоді законодавство України, яке, до речі, не змінилося і на даний час). І цих людей, їхню підспудню (майже на рівні інтуїції) ницю мотивацію досить успішно використали ті, хто потім прийшов до влади. І це знову використовують ті, хто зараз хоче прийти до влади. А безпосередньою успішно роздмуханою “іскрою” було те, що Янукович “зруйнував” надію тих, хто думав, що після підписання відповідної угоди з Європою, можна буде відразу, або втекти туди в Європу (був обіцяний безвізовий режим; який зиск від нього ми вже побачили), або, нічого не роблячи, відразу добре «зажити» на Україні. Зрозумійте, що наслідком цієї “революції” якраз і є хаос, безлад та розвал України, як нації, яка тільки формувалася, так і самої держави, та загибель людей і основних фондів. Як видно з зубожіння основної маси нашого народонаселення не відбулася і т.з. “соціальна” революція. Тобто, насправді це була “революція негідності” за свободу “від здорового глузду”.
   Тепер вже добре видно, що єдиною революцією, яка у нас здійснилася, була кримінальна революція. І як казали апологети комунізма, ця “революція продовжується”.

 7. ЯдухУ розстріляти, Бернадську повісити.

  • За що? А вони тут до чого? Скоро повернуться. Чекай!

  • Не забудь в цей список до
   бавити і всіх своїх рідних і близьких , які родилися і працювали в СРСР!

   • Працювали і жили в СРСР це одне. А ось працювали на КГБ, парторгани і комсомол – це інше. Останніх потрібно гнати від будь-якої влади в Україні.

    • Що ти синку зробив, щоби таке патякати. Ті люди коли будували в ті часи фабрики, заводи, житло і тд навіть гадки не мали, що такі долбо..би повиростають і будуть усе валити. Навіть пофарбувати за 25 років не змогли того, що побудували предки- тільки все зруйнували та спиз…ли.

 8. С Пенковым это шаг назад .

 9. Бандерлогам для осмислення. Я був членом КПРС і гордився цим. Офіцер радянськоі, російськоі і украінськоі арміі. Створив підприємство де працює більше 100 чоловік. А що ви зробили, скакуни?

  • Це як ви примудрилися тричі присягу прийняти? Я тільки раз: Я, гражданин Союза Советских Социалистических Республик, вступая в ряды Вооружённых Сил, принимаю Присягу и торжественно клянусь: быть честным, храбрым, дисциплинированным, бдительным воином, строго хранить военную и государственную тайну, беспрекословно выполнять все воинские уставы и приказы командиров и начальников…)

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.