Мешканцям гуртожитку по вулиці Зарічанській відмовили в задоволенні їх позовних вимог

Апеляційний суд Хмельницької області залишив без змін рішення Хмельницького міськрайонного суду у справі щодо права власності на гуртожиток по вулиці Зарічанській. Цим рішенням мешканцям гуртожитку відмовили в задоволенні їх позовних вимог про визнання недійсними договору купівлі-продажу гуртожитку від 20  липня 1994 року, акту передачі майна, права колективної власності на цей об’єкт та скасування державної реєстрації права власності на нього.

Про це повідомляє прес-служба Апеляційного суду Хмельницької області.

Свій позов мешканці гуртожитку мотивували тим, що договір купівлі-продажу цілісного майнового комплексу підприємства Хмельницька ПМК-33 (до складу якого увійшов і спірний гуртожиток), був укладений з порушенням норм законодавства, тому повинен бути визнаний судом недійсним. Відтак, на думку позивачів, КВП “ПМК-33”, як правонаступник покупця за договором, незаконно набуло право власності на гуртожиток, і його відмова передати будівлю в комунальну власність міста порушує права мешканців.

Дослідивши обставини справи суд першої інстанції встановив, що договір купівлі-продажу між комітетом економіки обласної державної адміністрації та організацією орендарів Хмельницької ПМК-33 (правонаступником якої є КВП “ПМК-33”) був укладений з дотриманням всіх необхідних вимог закону, які діяли на той час. Крім того, на момент укладення договору гуртожиток не відносився до об’єктів державного житлового фонду, які підлягали приватизації громадянами або передачі у комунальну власність відповідних рад, і міг бути включений до вартості майна підприємств, які підлягали приватизації. Тому суд не знайшов будь-яких порушень прав мешканців укладенням такої угоди.

Як встановлено при розгляді справи, на сьогодні сам гуртожиток належить на праві приватної власності ТОВ «ЖЕД ПМК-2015» і частина його приміщень викуплена громадянами. Проте цих людей позивачі не залучили в якості співвідповідачів, що також стало однією з підстав відмови в позові.

Таке рішення Хмельницького міськрайонного суду підтримала й апеляційна інстанція.

 

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Один коментар

  1. Судові рішення незаконні, тому треба йти далі і не боятись судитись до кінця.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.