Як підвищити закупівельну ціну на молоко

Голові Хмельницької обласної

державної адміністрації 

Корнійчуку О.О.

ДЕПУТАТСЬКИЙ ЗАПИТ!

Шановний Олександре Олександровичу!

Як відомо, з 1 січня 2018 року в Україні вступила в силу заборона на продаж молока приватних домогосподарств. Такою є одна з умов договору про Асоціацію між Україною та ЄС. І хоча набрання чинності нового державного стандарту відтерміновується до 1 липня 2018 року, це може добити село остаточно, бо наші люди живуть за рахунок корів. Окрім того, продовжується вирізання поголів’я. В нас залишилось 5 млн. корів, коли було 25 млн.

Влада має говорити не про заборону реалізації молока, а про створення умов для покращення його якості. Ось тоді це буде по державному.

Ми теж за покращення санітарно-гігієнічних вимог до молочної сировини, адже це здоров’я наших громадян. Поки що фермерських господарств, які виготовляють молоко екстра і вищого класу недостатньо. Тому вихід з цієї проблеми є і він знаходиться в площині створення заготівельних кооперативів на рівні територіальних громад з охолоджувачами, доїльними апаратами та лабораторним обладнанням.

Молочні кооперативи повинні стати пріоритетом державної підтримки. Слід казати самокритично – подібні кооперативи потрібно було створювати ще вчора. Ми занадто мляво «розкачувалися».

Співзасновниками молочних кооперативів, окрім територіальних громад, могли б стати молокопереробні підприємства, надаючи обладнання та початкові кошти.

Осторонь цього процесу поки стоїть і обласна споживча кооперація, яка згідно статутних повноважень безпосередньо зобов’язана здійснювати свою діяльність та створювати цивілізований товарний ринок заготівлі не лише молока, а й іншої сільськогосподарської продукції.

Ми, депутати обласної ради, пропонуємо в цей перехідний період збільшити фінансування обласної програми розвитку сільського господарства за напрямом «Часткова компенсація вартості придбаної сільськогосподарської техніки і обладнання (включаючи приватний сектор)», активізувати організаційну та роз’яснювальну роботу щодо реалізації програми.

Вигода буде однозначна. Закупівельна ціна на молоко зросте, відповідно збільшаться доходи сімейних бюджетів селян. Окрім того, якість молочної продукції значно покращиться. Ось тоді буде по державному.

Прошу розглянути та здійснити заходи по активізації створення заготівельних кооперативів в області.

       З повагою депутат обласної ради 

Віталій Олуйко.

Редакція сайту не впливає на зміст блогів і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють на сторінках "Незалежного громадського порталу"

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Віталій Олуйко

Віталій Олуйко

Представник України в Конгресі місцевих та регіональних влад Ради Європи, депутат Хмельницької обласної ради

Один коментар

  1. И снова Олуйко спешит вставить свои 5 копеек . Что же ты голубь комсомольский понимаешь в животноводстве? А, скоро выборы! И этот замаскировавшийся “рыг” снова рвёт рубаху на груди за народ и обиженных бабушек! Иуда и взяточник!! Невежда и брехун!”по державному” – ты должен сидеть на зоне или быкам хвосты крутить, если выдаёшь себя за прохфесора животноводства! С комсомольским приветом!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.