На Хмельниччині запустили медичну раду реформ

На Хмельниччині створено робочу групу “Медична рада реформ”.

Про це зазначено у розпорядженні голови ОДА Олександра Корнійчука від 29 січня.

Орган складається з 10 представників медичної сфери краю і посадовців РДА і ОТГ. Керівником визначено директора департаменту охорони здоров’я обласної державної адміністрації Якова Цуглевича.

Медична рада опікуватиметься виконанням першочергових заходів, спрямованих на розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості.

Нагадаємо, що з 1 січня 2018 року в Україні вступала в дію медична реформа – одна з головних реформ, яку президент Петро Порошенко підписав в останні дні 2017 року. Вона передбачає принцип “гроші ходять за пацієнтом”, який запрацює для первинної ланки медичних працівників. Для пересічних українців це означає, що після оголошення міністерством охорони здоров’я так званої приписної кампанії вони мають знайти собі сімейного лікаря або терапевта чи педіатра для своєї дитини і підписати з ним угоду.

У разі переїзду чи незадовільного сприйняття якості медичних послуг людина зможе укласти договір з іншим лікарем. Попередня угода за таких умов автоматично скасовуватиметься.

Ці послуги будуть безкоштовними – угоди будуть необхідні для того, аби визначати компенсацію для лікарів. Міністерство охорони здоров’я зробило відповідні розрахунки – держава платитиме лікарю щорічно 370 гривень на рік за одного пацієнта без урахування відповідних вікових коефіцієнтів. З 2019 року цю суму планують збільшити до 450 гривень щорічно.

Натомість розрахунки для вторинної та третинної ланки медичної допомоги досі тривають і , згідно очікувань міністерства, на це піде ще близько двох років. Тому поки що вторинна та третинна ланки працюватимуть у старому режимі і лише з 2020 року перейдуть на нові принципи роботи.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.