Хмельницька міська рада порушила законодавство про захист економічної конкуренції щодо встановлення тимчасових споруд

Хмельницьке обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України зобов’язало Хмельницьку міську раду припинити антиконкурентні дії.

Як встановило Відділення, Хмельницька міська рада встановила суб’єктам господарювання додаткові зобов’язання при отриманні паспорту прив’язки, як основного документу на встановлення тимчасових споруд, що не передбачено чинним законодавством. Зокрема, пунктом 2.1. рішення тридцять шостої сесії від 05.03.2014 року №42 “Про внесення змін та доповнень до рішення 15-ої сесії міської ради №23 від 29.02.2012 року та 21-ої сесії міської ради №18 від 12.12.2012 року” вирішено пункт 3 рішення двадцять першої сесії Хмельницької міської ради від 12.12.2012 року № 18 викласти в новій редакції «…управління архітектури та містобудування має право оформити паспорт прив’язки цих ТС для провадження підприємницької діяльності лише після прийняття міською радою відповідного рішення».

Такі дії можуть призвести до необґрунтованої відмови у видачі паспорту та створити перешкоди у здійсненні підприємницької діяльності і розвитку конкуренції на ринку, що, в свою чергу, дозволяє окремим суб’єктам господарювання здобувати переваги над іншими не завдяки власним досягненням, а внаслідок дії факторів, одним з яких є вплив органів місцевого самоврядування.

Відповідно до Порядку розміщення тимчасових споруд для впровадження підприємницької діяльності, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 21.10.2011 року № 244, при оформлені паспорта прив’язки ТС забороняється вимагати від замовника додаткові документи та отримання ним погоджень, не передбачених законом та цим Порядком.

Дії Хмельницької міської ради визнані порушенням законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді антиконкурентних дій органів місцевого самоврядування, які можуть призвести до недопущення конкуренції.

Теги: ,
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Один коментар

  1. повний п….ц в 2012 році порушили, а антимонопольний проснувся в 2017. Оце робота.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.