Вища рада правосуддя підтримала ліквідацію частини райсудів Хмельниччини

Вища рада правосуддя 26 грудня розглянула питання щодо ліквідації та утворення судів на прохання Президента Петра Порошенка. Таким чином, ВРП майже повністю розділяє бачення глави держави у питанні утворення окружних судів шляхом реорганізації (злиття) районних, міських і міськрайонних судів.

Згідно рішеннями Вищої ради правосуддя, на Хмельниччині планується утворити 9 окружних судів на базі нині діючих місцевих. Зокрема, Дунаєвецький окружний суд в Дунаєвецькому, Новоушицькому районах шляхом реорганізації (злиття) Дунаєвецького, Новоушицького районних судів; Ізяславський окружний суд в Білогірському, Ізяславському, Теофіпольському районах шляхом реорганізації (злиття) Білогірського, Ізяславського, Теофіпольського районних судів; Кам’янець-Подільський окружний суд в Кам’янець-Подільському, Чемеровецькому районах, місті Кам’янці-Подільському шляхом реорганізації (злиття) Кам’янець-Подільського міськрайонного, Чемеровецького районного судів; Летичівський окружний суд в Деражнянському, Летичівському, Старосинявському районах шляхом реорганізації (злиття) Деражнянського, Летичівського, Старосинявського районних судів; Славутський окружний суд у Славутському районі, містах Нетішині, Славуті шляхом реорганізації (злиття) Славутського міськрайонного, Нетішинського міського судів; Старокостянтинівський окружний суд у Красилівському, Старокостянтинівському районах шляхом реорганізації (злиття) Красилівського, Старокостянтинівського районних судів; Хмельницький окружний суд у Волочиському, Хмельницькому районах, місті Хмельницькому шляхом реорганізації (злиття) Волочиського районного, Хмельницького міськрайонного судів; Шепетівський окружний суд в Полонському, Шепетівському районах, місті Шепетівці шляхом реорганізації (злиття) Полонського районного, Шепетівського міськрайонного судів; Ярмолинецький окружний суд у Віньковецькому, Городоцькому, Ярмолинецькому районах шляхом реорганізації (злиття) Віньковецького, Городоцького, Ярмолинецького районних судів.

Крім цього, ВРП погодила ліквідацію Господарського суду Хмельницької області і створення Окружного господарського суду Хмельницької області, а також ліквідацію Апеляційного суду Хмельницької області, на місці якого з’явиться Хмельницький апеляційний суд в апеляційному окрузі, що включає Хмельницьку область.

Нагадаємо, що, відповідно до частин першої, другої статті 19 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» суд утворюється і ліквідовується законом. Проект закону про утворення чи ліквідацію суду вносить до Верховної Ради України Президент України після консультацій з Вищою радою правосуддя. До впровадження нового адміністративно-територіального устрою України, відповідно до змін до Конституції України щодо децентралізації влади, але не довше ніж до 31 грудня 2017 року, утворення, реорганізацію та ліквідацію судів здійснює Президент України.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 5

 1. Дурдом ! В Україні шукати правду у судах не реально! Хто може вирішити питання через посередника у суді завжди виграє справу! Відповідальності за прийняте рішення судді не мають! Тобі щось не подобається? Так оскаржуй! І наш гарант шоколадний… як перша людина в Україні яка повинна захищати перш за все конституційні права українців робить тупорилі вибачте за слово рехформи які не для людей а для багатіїв … що б повнісю взяти під контроль влади судову систему…
  І як він 2+2 переставляти не буде для людей залишиться чотири.
  У нас реформа судів на мою думку повинна бути така:
  1. Судді є відповідальні за прийннятя ухвал та рішень перед законом.
  2. Суддів призначає та звільняє комісія з ЄС та США і вони підконтрольні тільки їм … щось до прикладу НАБУ…
  3. За три незаконо прийняті рішення за один рік суддя несе кримінальну відповідальнісь із позбавленням довічно займати дану посаду.
  4. Зарплата рядового судді 2 тис євро. У місяць.
  5. Суддя звітує перед громадою 1 раз на рік за прийняті ним рішення відносно тих питань які стосуються відповідного округу де він працює….
  І так далі…..
  А це повна херня бариги у шоколаді….
  От скажіть що від цього зміниться? Так нічого… судді як виносили незаконні рішення так і будуть…
  були підконтрольні владі яка їх призначає… так і будуть ….парадокс…. а не рехформи…
  А бабі з села доїхати в округ на суд…?…

  • Реформа трішки того…. а коментатор.. також..

  • особливо гарна перлина дописувача ” Суддів призначає та звільняє комісія з ЄС та США і вони підконтрольні тільки їм … щось до прикладу НАБУ…”.. ото думаєш, чи народонаселення зовсім без клепки.. чи просто троль… чи справжній МАЙДАНУТИЙ…

   • А ти як пропонуєш? Залишити так як є? Напевне тебі так добре самому попадає?

    • Пропоную просто дотримуватися закону.. які в нас і так чудесні… а не писати нові.. і їх порушувати… всі ці реформи ускладнюють і так не простий доступ громадян до правосуддя.. підминають судову владу під вальцмана… от що я знаю..

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.