ДВК у Вовковинцях у запрошеннях на вибори вказала невірну адресу: результати волевиявлення хочуть оскаржити у суді

24 грудня на території Хмельницької області відбулися вибори до шести об’єднаних територіальних громад.

Дільничною виборчою комісією № 680262 надіслано виборцям в межах виборчої дільниці № 680262 іменні запрошення в яких зазначено місце голосування: по вул. Вокзальна, 12, смт. Вовковинці, Деражнянський район, Хмельницька область.

Однак,  проведення голосування було здійснено  не за адресою утвореної на постійній основі  звичайної виборчої дільниці № 680262 по вул. Вокзальна, 12, а за іншою адресою: по вул. Першотравнева,29 смт.Вовковинці, Деражнянський район, Хмельницька область.

Один із кандидатів на посаду Вовковинецького селищного голови Сергій Волковинський вважає, що таким чином було спотворено результат волевиявлення та подав позовну заяву до суду.

«Відповідно до ст. 49 Закону України «Про місцеві вибори» виборцям забезпечується можливість доступу до різнобічної, об’єктивної та неупередженої інформації, потрібної для здійснення усвідомленого, поінформованого, вільного волевиявлення.

Відповідно до ст. 50 Закону України «Про місцеві вибори» загальне інформаційне забезпечення виборів включає інформування виборців, в тому числі і про адресу приміщення для голосування, дату та час голосування (п.4  ч.1 ст. 50 Закону).

Отже, враховуючи вище викладене, дільнична виборча комісія № 680262, з метою забезпечення конституційно закріпленого права  громадян на вільне волевиявлення,  зобов’язана була   підготовити   проведення голосування  виборців на  перших місцевих виборах 24 грудня 2017 року на  утвореній на постійній основі звичайній виборчій дільниці № 680262 за адресою: по вул. Вокзальна, 12, смт. Вовковинці, Деражнянський район, Хмельницька область. Саме таку адресу вказано і в іменних запрошеннях, що вручались виборцям.

Натомість, проведення голосування було здійснено  не за адресою утвореної на постійній основі  звичайної виборчої дільниці № 680262 по вул. Вокзальна, 12, а за іншою адресою: по вул. Першотравнева,29 смт.Вовковинці, чим позбавлено багатьох виборців права на вільне волевиявлення, що в загальному призвело до спотворення результатів виборів на даній виборчі дільниці, так як багато виборців не були поінформовані про зміну адреси приміщення для голосування, прийшовши на дільницю за адресою, вказаною в іменному запрошені, не змогли реалізувати своє конституційне   на вільне волевиявлення, повертались додому не проголосувавши.

Дільнична виборча комісія мала право організувати та провести голосування на виборчій дільниці № 680262 за іншою адресою  лише після внесення відповідних змін щодо адреси цієї виборчої дільниці Центральною виборчою комісією і саме ця змінена адреса мала б бути зазначена в іменних запрошенням виборцям з тим, щоб вони могли належним чином реалізувати своє  конституційне виборче право» – говориться у заяві.

Нагадаємо, що перемогу у виборах голови Вовковинецької ОТГ (Деражнянський район) здобув Загорулько Юрій Васильович, представник політичної партії “За конкретні справи”.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Один коментар

  1. А где вы раньше были, кандидаты? До дня голосования? Что не заметили? Вас как лохов разводят и будут разводить

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.