Василь Сидор: «Де-юре Славутська ОТГ створена, але де-факто її немає»

Сайт міста Славута опублікував інтерв’ю з міським головою Василем Сидором про підсумки та досягнення року, що минає. Мер Славути розповів про наповнення бюджету, роботу комунальних підприємств, захист інтересів громади у судових процесах.

Щодо перспектив Славутської ОТГ, Василь Сидор зазначив: «У 2015 році ми прийняли рішення про створення Славутської ОТГ. Дотримуючись усіх вимог закону, провели необхідні процедури для призначення виборів до Славутської ОТГ і на сьогодні б уже мали об’єднану територіальну громаду навколо Славути, сумніву немає – міцну і спроможну.

Проте, мої сподівання, що уряд та Верховна Рада дадуть можливість регіонам розвиватися, були марними. Коли дійшло до питання виборів, ЦВК їх не призначило, так як міста обласного значення «випали» з процесу. Де-юре Славутська ОТГ створена, але де-факто її немає.

Зрозуміло чому так сталося: створені біля міст обласного значення територіальні громади будуть потужними, матимуть змогу не лише розвиватися, а й володітимуть кадровим потенціалом та додатковими повноваженнями. А це поза інтересів уряду.

На мій погляд, при створенні ОТГ повинно бути враховано дві позиції: демографічна ситуація та створення робочих місць. Уряд вкладає десятки мільйонів гривень в створені ОТГ. Так може треба було вкладати в комунікації, дороги, створення нових робочих місць? І яка ситуація сьогодні в районі: народжуваність в 3-4 рази менша, ніж смертність, нульовий показник по створенню робочих місць (у 2016 році у 79 селах Славутського району померло 652 людини, народилося 300; станом на 01.12.2017 року померло 584 людини, народилося 124 при населенні 29 094 чоловік. І маємо позитивні тенденції за цими ж показниками у місті – на 01.12.2017 року народилося 397 чоловік, померло 394, також позитивним є міграційний приріст.

Така політика не спрямована на інтереси людей, а на те, щоб відібрати в них землю, надра та ресурси. Народні депутати повинні зрозуміти, що їх вибирали не для цього. Ми готові працювати спільно при одній умові – уряд повинен захищати українській народ».

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 4

  1. Децентралізація, в принципі, непогана ідея (в Європі, в т.ч. “новій”, тобто, в деяких бувших соц. країнах, та США вона дієва), але не нашого “українського розливу”. Дієва вона тільки в заможних і цивілізованих державах та суспільствах, в яких є лише мінімальний рівень корупції. У нас же на Україні цю ідею, як завжди, перекрутили і спотворили та використовують лише для того, щоб центральна влада «скинула з себе» зобов’язання фінасувати утримання та розвиток досить зношених іфраструктури (в т.ч. – інженерної) та соціальних, освітніх, медичних і інших подібних інститутів, які якраз з її вини кілька десятиріччь незалежності не тільки не розвивалися в необхідному обсязі, а і навіть майже і не «амортизовувалися» (не ремонтувалися тощо, хоча кошти на «амортизацію» знімалися).

  2. Те що зроблене поспіхом ніколи не дасть результат! Децентролохозація це черговий розвод усіх вас особливо сільських людей….

  3. Брехун. Хотів загребли земельки ще в районі, і все

  4. Сидор це ще той бізнесмен.
    Спить і дивиться на рубель…

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.