Дунаєвецька міська рада порушила антимонопольне законодавство у встановленні комунальних тарифів

Хмельницьке обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України визнало антиконкурентними дії виконавчого комітету Дунаєвецької міської ради.

Відділення встановило, що рішенням виконавчого комітету від 16 березня 2017 року №30 „Про встановлення тарифів на житлово-комунальні послуги” були затверджені тарифи для комунального підприємства «ЖЕО» Дунаєвецької міської ради на послуги з утримання будинків та прибудинкової території за 1 м2 в: одноповерхових будинках – 0,95 грн., 2-3 поверхових – 2,15 грн., 4-5 поверхових – 2,30 грн., 9 поверхових – 2,41 грн.

Згідно з чинним законодавством, тариф на послуги розраховується окремо за кожним будинком залежно від запланованих кількісних показників послуг, що фактично повинні надаватися для забезпечення належного санітарно-гігієнічного, протипожежного, технічного стану будинків і споруд та прибудинкових територій.

Проте виконавчий комітет Дунаєвецької міської ради встановив тарифи на послуги з утримання будинків та прибудинкової території для чотирьох категорій споживачів, а не окремо за кожним будинком.

Дії комунального підприємства «ЖЕО» Дунаєвецької міської ради, які полягали у застосуванні тарифів з утримання будинків та прибудинкової території лише для чотирьох типів будинків (з залежності від кількості поверхів), а не по кожному будинку окремо, як це передбачено чинним законодавством, містять ознаки зловживання монопольним (домінуючим) становищем.

Дії виконавчого комітету Дунаєвецької міської ради визнано порушенням законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді дій органів місцевого самоврядування, що полягають у схиленні суб’єктів господарювання до вчинення порушень законодавства про захист економічної конкуренції.

У ході розгляду справи виконавчий комітет Дунаєвецької міської ради прийняв рішення від 15 листопада 2017 року №156 «Про внесення доповнень до рішення виконавчого комітету від 16.03.2017 року №30 «Про встановлення тарифів на житлово-комунальні послуги», згідно з яким затвердив тарифи на утримання будинків та прибудинкової території кожному будинку окремо.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.