У Хмельницькій ОДА назвали тергромади, які з 2018 року можуть не отримати державних коштів

У Хмельницькій облдержадміністрації проаналізували стан реалізації інвестиційних програм, які реалізовуються за рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаними територіальними громадами.

Як повідомляє прес-служба ОДА, цьогоріч Хмельницька область одержала 139,8 млн. грн з державного фонду регіонального розвитку на фінансування 54 проекти. По 16 проектах роботи завершено, по 13 – ступінь виконання становить від 80 до 90%.

За словами начальника управління регіонального розвитку та будівництва облдержадміністрації Олексія Дьоми, є ряд об’єктів, стан використання коштів на яких викликає занепокоєння. Зокрема, по об’єктах, де замовниками та одержувачами коштів є об’єднані територіальні громади, найнижчий відсоток використання коштів у Летичівській ОТГ (каналізаційно-напірна станція та напірний колектор в смт Летичів — реконструкція з під’єднанням житлового масиву, профінансовано 1,8 млн.грн., освоєно 526,0 тис.грн., або 29,2 %), Сатанівській ОТГ (будинок культури по вул.Б.Хмельницького, 43, в смт. Сатанів Городоцького району — реконструкція під центр надання соціальних послуг,профінансовано 1,5млн.грн., освоєно 450,0 тис.грн., або 30,0%), Чемеровецькій ОТГ (водозабірні свердловини в населених пунктах Почапинецької сільської ради Чемеровецького району — будівництво, профінансовано 1 млн.грн., освоєно 342,9 тис.грн., або 34,3%).

По об’єктах ДП “Хмельницька обласна служба єдиного замовника” найнижчий показник освоєння на: будинок культури на 500 місць в смт Теофіполь (із зменшенням місць до 493) — будівництво та реконструкція (профінансовано 2 млн.грн., освоєно 0,0 тис.грн.); Летичівський навчально-виховний комплекс №2 — загальноосвітня школа І—III ступеня гімназія по вул.Радянській, 1, в смт Летичів — реконструкція (профінансовано 2 млн.грн., освоєно 588,139 тис.грн., обо 25,4%); водогін в смт Дунаївці Дунаєвецького району від водонапірної башти №1 до вулиці Пушкіна — реконструкція (профінансовано 5 млн.грн., освоєно 1,47 млн.грн., або 29,4%о).

По Волочиській центральній районній лікарні (Волочиська центральна районна лікарня по вул. Незалежності, 68, в м.Волочиську — капітальний ремонт харчоблоку та допоміжних приміщень) профінансовано 1,2 млн.грн., освоєно 185,1 тис.грн., або 15,4%.

По КП “Міськтепловоденергія” (каналізаційні очисні споруди за адресою: вул.Маршала Харченка, 2а, в м.Кам’янець-Подільському — реконструкція системи подачі повітря із заміною повітродувки в повітродувній станції) профінансовано 2 млн.грн., освоєно 600,0 тис.грн., або 30%.

7 територіальних громад мають менше 50 відсотків використання. Зокрема, це Дунаєвецька селищна ОТГ (45,3%), Ленковенька сільська ОТГ (34,6%), Лісовогринівецька сільська ОТГ (32,9%), Меджибізька селищна ОТГ (49,5%), Наркевицька селищна ОТГ  (43,7%), Полонська міська ОТГ (15,1%), Понінківська селищна ОТГ (29,5%).

Після заслуховування інформації про стан використання коштів перший заступник голови ОДА Володимир Кальніченко наголосив на особистій відповідальності керівників на місцях за неефективне використання коштів. Враховуючи обмеженість ресурсів обласного бюджету, є просто неприпустимим проявити безгосподарність і допустити повернення коштів до державного бюджету.

“Я особисто ініціюватиму перед головою облдержадміністрації рішення про те, щоб наступного року на ті райони та ОТГ, які допустять неосвоєння коштів, жодної копійки з обласного бюджету та ДФРР не виділялося”, – заявив посадовець.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 17

 1. Бездарність кирівників !!!

  • А може ще і безграмотність цих “кирівників”, така ж сама, як і у даного дописувача (правильно українською – керівників).
   Ато АТО виходить – написав тільки щоб щось “звизданути” (як у воду перднув).
   Викривати треба грамотно, а не просто “по-модньому” (в стилі Проні Прокопівни та “майданутих”).
   А якщо серйозно, то справа у тому, що серйозного (масло масляне) підрядника на такі бюджетні об’єкти вже не знайдеш. А які цьому причини, розумні люди знають. І О.Дьома це прекрасно розуміє, але теж треба ж щось “звизданути” (доречі, як і хмельницькому НГП).

 2. Децентролохозація показує перші плоди провалу непродуманих та поспішних реформ.
  Після виборів у ці ОТГ чи ОПГ на посади прийшли люди далекі від соціально^економічних процесів у державі та їх родичі і друзі.
  Ось вам і результат!зачекайте далі буде…….

  • Децентралізація, в принципі, непогана ідея (в Європі, в т.ч. “новій”, тобто, в деяких бувших соц. країнах, та США вона дієва), але не нашого “українського розливу”. Дієва вона тільки в заможних і цивілізованих державах та суспільствах, в яких є лише мінімальний рівень корупції. У нас же на Україні (наш класик Т.Г.Шевченко в своєму «Заповіті» писав саме так – “…на Вкраїні милій…) цю ідею, як завжди, перекрутили і спотворили та використовують лише для того, щоб центральна влада «скинула з себе» зобов’язання фінасувати утримання та розвиток досить зношених іфраструктури (в т.ч. – інженерної) та соціальних, освітніх, медичних і інших подібних інститутів, які якраз з її вини кілька десятиріччь незалежності не тільки не розвивалися в необхідному обсязі, а і навіть майже і не «амортизовувалися» (не ремонтувалися тощо, хоча кошти на «амортизацію» знімалися).
   А причина того, про що казав О.Дьома, ще і в тому, що у громад відсутні фахівці і час (дуже довга процедура), які необхідні для відкриття та здійснення фінансування капітальних вкладень, які в даному випадку є держбюджетні або прирівняні до них. Крім цього на даний час просто є великий дефіцит підрядників (і робочих рук необхідної кваліфікації за вкладену у «бюджетних» кошторисах зарплату), які були здібні / погодилися працювати за такі кошти (держбюджетні або прирівняні до них). Адже зараз, що б на держбюджеті «заробити», то необхідно просто «красти». Тому і беруться, наприклад, за дороги, бо: 1. Там легше приховати крадіжку (хоча зараз і там вже пробують «брати за жопу»); 2. Це, в основному беруться робити «фірми», які мають солідне прикриття (самі знаєте яке, «наслуху»).

   • А що підрядник має красти? Йому гроші заплатили і все

    • Тому що ми живемо на Україні.
     І друге – Що б про щось дискусувати треба в цьому (в реальному стані речей) хоча б трошки розбиратися.
     Ще раз пояснюю – В “бюджетні” норми закладена така зарплата, що не один кваліфікований робітник не буде за неї працювати. І це лише один із “заважаючих” факторів.

     • 5100 для бюджетних робіт. Хто бачив таку зарплату на будівництві? там реальна 12000

 3. Тим більше, ніхто не розраховується, 5100 це оклад, а ще надбака 50% , доплата за ранг щей можлива премія. Не має біди. На будівництві треба добре на 12000 тисяч напахатися, а тут працюють так собі.

 4. Хлопці коли є час займатись розвитком ОТГ, ПРО ЩО ВИ ПИШЕТЕ???
  17 листопада, суд обрав запобіжний захід для заступниці голови Гвардійської ОТГ Хмельницького району, яку затримали на хабарі. За 1500 доларів підозрювана обіцяла допомогти оформити документи на інвалідність. Як повідомляють у прес-службі суду, жінка отримала домашній арешт. Звільнили її з-під варти в залі суду.

  • ЩОСЬ ЗАПІЗНІЛА У ТЕБЕ ІНФОРМАЦІЯ. ПРО ЦЕ ДАВНО ЗНАЮТЬ. АТЕБЕ ЯКЩО ЩОСЬ ТУРБУЄ ТО ЗВЕРНИСЯ ТЕЖ ДО МСЕКу.

  • Який же це хабар це просто-шахрайство. Оцінюйте ситуацію реально та в правовому полі-це не робочі моменти.

  • На відміну від інших ОТГ Гвардійська розвивається завдяки компетентності голови громади, яка дійсно на своєму місці. Побільше таких громад і щоб головами в них були саме такі досвідчені людти.А погана людина завжди знайде негатив і радуючись за неприємності інших буде про це писати. Оцініть свої поступки, тоді беріться за інших.

 5. То де той Яцковский,Зеленко? Вперед по громалам. Надавати допомогу,а не язиками чухати.

  • Лях яцьковцький вірвав хорошу зарплату і сидить думає ще когось розвести що б ще більше хапнути бабла.
   І дуже добре знає цей ботанік, очкарик що толку із цієї децентроЛОХозації не буде.
   Тому тихенько хороше пригрівшись сидить гнида та щитає бабки. А ви централізуйтесь далі. Вас ж усіх розвели як лохів.
   Обєднуйтесь далі!

   • Шукай собі такої зарплати і працюй ане базікай з дурі.Що жаба душить писака?

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.