На Хмельниччині аграрії перекривали дорогу, протестуючи проти податкових змін

Сьогодні близько 8 ранку дрібні на середні фермери Хмельницької області перекривали дорогу державного значення у населеному пункті Червона Зірка Хмельницького району.

Як повідомив НГП координатор Всеукраїнської аграрної ради у Хмельницькій області Алім Міщук, це була попереджувальна акція, яка тривала півтори години.

“На дорогу вийшло близько 200 людей, котрі проти прийнятої Верховною Радою поправки №180, яка скасовує право аграріїв на бюджетне відшкодування ПДВ при експорті соняшника, сої та ріпаку. Такі ж акції синхронно відбулися на автошляхах Корця Рівненської області та Умані Черкаської області”, – зазначив він.

За словами Міщука, якщо держава не відновить відшкодування ПДВ, то втрати дрібних і середніх фермерів будуть колосальними.

“Вони втрачатимуть на одній тонні, в середньому, 2-2,5 тис. грн. Так, моє підприємство сіятиме наступного року 500 га ріпаку і сої. Ризикую недоотримати 2 млн. грн., якщо не повернуть відшкодування ПДВ”, – наголосив аграрій.

Він додав, що ці зміни грають на руку великим агрохолдингам.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 12

 1. Зашевелились херові герої майдану….. влада є ваша… проте нехай переробляють у нас.. ане некспортують за кордон сировину..тим паче вказані культури виснажуть землю… а так завані фермери лише собі кишені набивають..

  • Цікава Ви людина.
   Тикими постами Ви допомагаєте великому аграрному олігархату, що й і являются переробниками знищувати середніх аграріїв і фермерів. А це ті люди, котрі виконують сьогодні функцію держави по утриманю села і чесно сплачують податки. В них не зберігаються гроші в овшорах і вони в прямому доступі до людей. Я один з них і намагаюся роз‘яснити Вам проблему села і держави. Чи могли б Ви поспілкуватись із тим мега переробником? Не думаю!:) Ви в нього були б по запису 32357-й відвідувач, і то до якогось зама, що нічого не верішує.
   Така модель як Вам?

   • Істинні фермери, вони далеок не зациклюються на вказаних культурах, шукають інші, сіють, орють, а не лише дискують землю, роблятьзміни культур. Вказані у статті с/г культури дуже виснажують землю. І простий фермер він не експортує сою чи ріпак, а продає пришиню всередині держави.

  • Не набивають, а заробляють, це дуже велика різниця. А ще дають роботу людям в селах. Завдяки цим людям молодь має нормальну роботу в селі. Я так розумію Ви взагалі не розумієте самої проблеми і можливих наслідків…

   • Я часто бачу поля, що обробляються такими фермерами, бачу як вони з року в рік сіють так одну і туж технічну культуру, як економлять на оранці.

    • А чому Ви не бачите пшеницю, ячмінь, горох, гречку, кукурудзу, цукровий буряк? Де по Вашому вони беруться? Я згоден, доля правди в Ваших словах є, але в наступний раз придивіться краще і Ви зрозумієте що не все так погано… А експорт продукції є необхідним, так як ціна за кордоном вища, але щось експортується, а щось залишається…

     • постанова скасовує право аграріїв на бюджетне відшкодування ПДВ ЛИШЕ при експорті соняшника, сої та ріпаку.. читайте текст постанови уважно…. там про інші культури не говориться….і прийнята вона, =щоб тут продукцію пеерробляли, а не експортували.. а то народ скоро бунтувати почне…

 2. Міщук – підступна лицемірна нечисть, і якщо він протестує то значить нововведення – правильне!

 3. Що це за спосіб такий взазалі – перекривати дорогу? Чому інші люди (водії) мають стаждати бо у когось якість проблеми?

  • Просто у нас на Україні завжди хтось хоче бути “хитрішим” за інших (з метою одержання якихось привілеїв / вигоди страйкують, “майданують” та т.п., не думаючи про права інших).
   Але в результаті завжди програють усі.

 4. Доречі, як Ви думаєте, якщо малі та середні агрофірми збанкрутують (кінцевий результат якого добивається влада) хто прийде на їхнє місце??? Це будуть гіганти аграрної промисловості, от тоді побачимо яка сівозміна буде на наших землях. Якраз малі та середні ФГ та агрофірми піклуються про сівозміну, навіть через те що від цього залежить урожайність і відповідно прибуток.

 5. Просто у нас на Україні завжди хтось хоче бути “хитрішим” за інших (з метою одержання якихось привілеїв / вигоди страйкують, “майданують” та т.п., не думаючи про права інших).
  Але в результаті завжди програють усі.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.