У Кам’янці-Подільському музей-заповідник придбав архів родини польсько-українського історика

У Галереї мистецтв Кам’янця-Подільського відбулась презентація архіву документів, листів та фотографій родини Юзефа Роллє, відомого польсько-українського історика, письменника, дослідника історії та культури Поділля.

Як повідомляє сайт “Вдало. інфо”, архів родини Роллє зберігався у Львові. Співробітники Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника поїхали на зустріч з родиною, яка володіла архівом, оглянули його та в результаті було погоджено викупити архів для  експозиції в  музеї-заповіднику. Загалом, було придбано 111 експонатів.

rolle2

 

Це документи офіційного походження, зокрема паспорт Австро-Угорської імперії Міхала, сина Юзефа Роллє, його шкільні атестати. В числі експонатів 67 одиниць епістолярного жанру.  Ці листи мають надзвичайно важливе значення, адже дають змогу дослідити раніше невідомі грані життя родини Роллє.

Окрім приватних подробиць, у листах зустрічаються цікаві історичні вкраплення. Так, в одному з листів йдеться про те, що в 1887 році з Вінниці було відправлено 240 подільських рекрутів на Амур. В іншому листі, який датується 1932 роком, пишеться про те, що діти Юзефа Роллє в рівних п’яти частинах володіли оригіналом портрету Галілея, кінця 16 століття. Листи написані польською мовою. Більшість з них вже перекладені та наразі вивчаються працівниками музею.

Окрім того, серед викуплених експонатів – фотографії родини Роллє, серед них чимало знімків кам’янчан та кам’янецьких майстрів, зокрема фотографа Міхала Грейма. Загальна вартість архіву родини Роллє – 5,5 тисяч гривень.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.