Депутати Аграрної партії Хмельниччини ініціюють звернення до найвищих органів влади стосовно майбутнього продажу землі

Сьогодні в обласній раді зареєстровано звернення до найвищих органів влади стосовно майбутнього продажу землі. Звернення ініційоване фракцією Аграрної партії і має бути внесеним у порядок денний сесії, яка відбудеться 22 грудня.

Звернення

депутатів Хмельницької обласної ради

з приводу майбутнього продажу земель

 Шановні очільники Української держави!

 Ми, депутати Хмельницької обласної ради, занепокоєні тим, що питання зняття мораторію на продаж землі знову набуває актуальності.

1 січня 2018 року завершується термін дії мораторію на купівлю-продаж земель сільськогосподарського призначення. Починаючи з цієї дати, згідно з п.15 Перехідних положень Земельного Кодексу України, ринок земель може бути відкритий у будь-яку мить – із прийняттям лише закону про обіг земель сільськогосподарського призначення. Якщо це станеться за нинішніх умов – беззаконня, рейдерства і корупції – Україну спіткає катастрофа!

Вважаємо, що питання: чи може земля стати повноцінним капіталом, як для власника земельного паю, так і землекористувача, не є дискусійним. Однак,  виписані в коаліційній угоді парламентської більшості Верховної Ради України підготовчі кроки щодо впровадження обігу землі виконані лише частково. І при цьому парламентарі або виступають за форсований продаж землі, або ж рядяться в рятівників нації, закликаючи продовжувати мораторій безкінечно. А коаліційна угода і земельна реформа «покладені в шухляду»!

Вам, як і всім нам, належить зробити свій вибір між поспішним відкриттям ринку земель сільськогосподарського призначення і комплексною земельною реформою. Ми обираємо друге – ґрунтовну реформу, якої Україна чекає від початку незалежності.

Наша країна в нинішніх умовах не готова до ринку землі ні в організаційному, ні в правовому, ні в економічному сенсі. Спроби започаткувати розпродаж землі мають місце на фоні недосконалого законодавства та численних неврегульованих питань, пов’язаних із земельними відносинами. Є низка проблем, які роблять відкриття ринку землі в теперішніх умовах вкрай небезпечним.

Не можна починати продаж землі в країні, в якій триває війна; в якій понад 60% населення, за даними ООН, живуть за межею бідності; в якій, згідно з дослідженням Ernst&Young, рівень корупції найвищий серед 41 країни регіону Європи, Близького Сходу, Індії та Африки!

В країні діють корупційні механізми переходу прав на землю в обхід мораторію. Не врегульовано проблеми невитребуваних земельних паїв, земель колективної власності.Відсутність заповненого земельного кадастру – одна із головних перешкод запровадження ринку землі. Ця ж проблема спричиняє численні рейдерські захоплення в Україні, оскільки немає верховенства закону у справі захисту права власності.

Внаслідок рейдерства за останні півтора роки знищено величезну кількість господарств. Якщо влада і правоохоронні органи не почнуть реальну боротьбу з рейдерством, галузь АПК може бути паралізованою.

Рейдерські захоплення сільськогосподарських підприємств у Хмельницькій, Вінницькій, Кіровоградській, Одеській  та інших областях України є наслідком недосконалої судової системи. Адже відповідно до статті 124 Конституції України правосуддя в Україні здійснюють виключно суди.

Згідно зі статтею 13 Конституції України, земля та її надра в межах території України є об’єктами права власності Українського народу.

До теперішнього часу не закінчено децентралізацію в земельних відносинах. Об’єднані територіальні громади не знають, якими землями можуть розпоряджатись. Процес децентралізації щодо об’єднаних територіальних громад розпочато, але не завершено процес децентралізації передання права користування землями за межами населених пунктів громадам, що дало б можливість наповнювати бюджет. Це ще раз свідчить про необхідність наведення порядку і проведення інвентаризації щодо земель запасу і земель резерву.

Вимагаємо першочергово провести інвентаризацію українських земель, наповнити Державний земельний кадастр, виправити існуючі помилки щодо накладення меж суміжних земельних ділянок, запровадити ефективні механізми гарантування і захисту прав власності на землю, завершити реформу адміністративно-територіального устрою країни та визначити права і можливості новостворених об’єднаних громад у регулюванні земельних відносин.

Невиконання Верховною Радою технічної роботи щодо впровадження обігу земель залишить українське селянство в зубожілому стані й надалі сприятиме зростанню темпів зникнення сіл з мапи України.

Ставити під загрозу головне національне багатство заради домовленостей про мільярдний кредит МВФ – нерозумно та абсурдно!

Щоб не допустити соціальної та економічної катастрофи, яку може зумовити непродумане впровадження ринку землі, вимагаємо:

–   продовжити мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення до 1 січня 2020 року, оскільки у сучасних суспільно-політичних умовах, за неспроможності діючої державної влади ухвалювати виважені рішення, відсутності дієвих механізмів захисту прав власності на землю й майно, неефективної і вкрай корумпованої судової системи, низької купівельної спроможності громадян України, поспішне відкриття ринку земель призведе до катастрофічних наслідків для українського народу та економіки країни;

–  виконати усі пункти коаліційної угоди парламентської більшості у Верховній Раді щодо запровадження прозорого й цивілізованого обігу земель та здійснити необхідні підготовчі кроки;

–  розпочати широке обговорення покрокового запровадження прозорого й цивілізованого обігу земель, в інтересах нинішнього і майбутніх поколінь.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 3

  1. продажа землі – рівносильна знищенню України.

    • Звичайно знищення, але не України, а агрохолдингів! Кернели,Буряки тай інші швондєри, типу нечисті Міщука Аліма, що обдирають людей орендуючи землю за копійки звичайно будуть волати про недопустимість якихось змін

  2. В Польщі коли приймали подібний закон теж крику було. А потім ціни на землю впали і не дуже її купляли. Просто механізми треба вписати, що це власніть України. Якщо землю не продають, значить нею спекулюють.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.