Центр Симона Візенталя розшукує людей, які вижили в Кам’янець-Подільському гетто

Центр Симона Візенталя продовжує пошуки людей, які вижили в гетто Кам’янця-Подільського та Житомира, а також під час розстрілів у Бабиному Яру, повідомляє видання «Вдало».

Тих, хто вижив, просять свідчити на суді проти виявлених нещодавно у Німеччині нацистів.

Як повідомляє проект «Єврейські новини» з посиланням на Ynet, у Кам’янець-Подільське гетто депортували тисячі євреїв з Угорщини.

26-28 серпня 1941 року тут розстріляли більше 23 тисяч людей – це була одна з найбільш масових нацистських «акцій» на території України.

Центр Симона Візенталя також шукає тих, хто вижив при розстрілах у Бабиному Яру. Як повідомляє видання, у кінці вересня влада Німеччини знайшли двох чоловіків 94 і 95 років, які, ймовірно, брали участь у різанині. Вони підтвердили, що їх імена значилися в списках СС, але заперечують безпосередню участь в злочинах.

Дані про цих чоловіках Центр Візенталя передав німецькій владі ще в 2014 році. Лише після того, як глава центру Ефраїм Зурофф задіяв в пошуку злочинців телевізійні канали, їх вдалося виявити. Їм досі не висунули звинувачення.

Центр Візенталя вирахував імена 80 осіб, які брали участь у різанині в Бабиному Яру, і, ймовірно, живі донині. 29-30 вересня 1941 року в Бабиному Яру в Києві нацисти розстріляли близько 34 тисяч євреїв. Розстріли проводилися і пізніше – тут загинуло, за різними оцінками, від 70 до 150 тисяч осіб.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.