На Хмельниччині промоніторили стан довкілля – результати

Спостереження за станом атмосферного повітря проводилися Хмельницьким обласним центром з гідрометеорології на двох стаціонарних постах в місті Хмельницькому.

В порівнянні з відповідним періодом минулого року за вмістом забруднюючих речовин в атмосферному повітрі спостерігалось збільшення середньомісячних концентрацій діоксиду азоту у 1,22 рази, діоксиду сірки у 1,3 рази, оксиду азоту у 1,07 рази, оксиду вуглецю у 1,08 рази, а також зменшення середньомісячних концентрацій аміаку у 1,2 рази, пилу у 1,24 рази, фенолу у 1,31 рази, формальдегіду у 1,87 рази та хлористого водню 1,3 рази.

Хмельницьким обласним центром з гідрометеорології та Хмельницьким обласним управлінням водних ресурсів у звітному періоді 2017 року відбирались проби поверхневих вод річок Случ, Хомора та Дністер. Аналіз якості поверхневих вод суші здійснювався за басейновим принципом. Розглядалися такі головні річкові басейни: Дністер,Дніпро, Південний Буг.

Поверхневі води басейну р.Південний Буг характеризувалися підвищеним вмістом розчинених органічних сполук, азоту амонійного, нітритів, хрому (6+), фенолів, марганцю та міді.

Вміст азоту амонійного в р.Південний Буг перевищував допустимі рівні рибогосподарських нормативів у 10,1 рази (найбільше значення цього показника зафіксовано 1 км нижче м.Хмельницький і становило 27,4 ГДКрг).

Вміст нітритів в р.Південний Буг перевищував допустимі рівні рибогосподарських нормативів у 4,5 рази (найбільше значення цього показника зафіксовано на позначці 12 ГДКрг, 1 км нижче м.Хмельницький).

Вміст фенолів перевищував гранично допустимі концентрації для водойм рибогосподарського призначення у 2,3 рази.

Вміст марганцю перевищував гранично допустимі концентрації для водойм рибогосподарського призначення у 10,45 рази у воді р.Бужок (смт.Меджибіж 0,2 км вище гирла).

Вміст міді перевищував гранично допустимі концентрації для водойм рибогосподарського призначення у 3,2 рази (у воді р.Бужок, в межах смт.Меджибіж).

Середнє значення хрому (+6) перевищувало гранично допустимі концентрації для водойм рибогосподарського призначення у 4,2 рази. (найбільше значення цього показника зафіксовано 1 км нижче м.Хмельницький і становило 6,4 ГДКрг).

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 4

 1. Брехуни продажні які нічого не роблять тільки проїдають державні кошти….

  • Це хто, ті хто поомоніторили і оприлюднили стан справ? Вони не брехуни, зробили свою справу. Тепер громадськість має боротись із забруднювачами. Їх багато, як правило приватний бізнес.

   • Громадкість? А вони за що зарплату отримують? А справи у них так для галочки….

 2. Опять эти братья-близнецы. Да ладно, Бог с ними.
  Искать причину – кто источник загрязнения? Откуда Хром (VI) (так правильнее писать), Марганец, Медь? А это, кстати, стратегические материалы.
  Может открыть добычу? Или хотя бы заставить загрязнителей построить очистные, а там и добывать проще.
  А органика от органики. Что там выше Грузевицы в сторону Чёрного Острова? Куда отводят стоки?
  Готовьте/учите химиков, создавайте современные лаборатории. Само не рассосётся.
  Народным депутатам от Хмельниччины предлагать изменения в соответствующие Законы. Ну вот приблизительно такая дорожная карта

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.