Спостереження за станом атмосферного повітря проводилися Хмельницьким обласним центром з гідрометеорології на двох стаціонарних постах в місті Хмельницькому.
В порівнянні з відповідним періодом минулого року за вмістом забруднюючих речовин в атмосферному повітрі спостерігалось збільшення середньомісячних концентрацій діоксиду азоту у 1,22 рази, діоксиду сірки у 1,3 рази, оксиду азоту у 1,07 рази, оксиду вуглецю у 1,08 рази, а також зменшення середньомісячних концентрацій аміаку у 1,2 рази, пилу у 1,24 рази, фенолу у 1,31 рази, формальдегіду у 1,87 рази та хлористого водню 1,3 рази.
Хмельницьким обласним центром з гідрометеорології та Хмельницьким обласним управлінням водних ресурсів у звітному періоді 2017 року відбирались проби поверхневих вод річок Случ, Хомора та Дністер. Аналіз якості поверхневих вод суші здійснювався за басейновим принципом. Розглядалися такі головні річкові басейни: Дністер,Дніпро, Південний Буг.
Поверхневі води басейну р.Південний Буг характеризувалися підвищеним вмістом розчинених органічних сполук, азоту амонійного, нітритів, хрому (6+), фенолів, марганцю та міді.
Вміст азоту амонійного в р.Південний Буг перевищував допустимі рівні рибогосподарських нормативів у 10,1 рази (найбільше значення цього показника зафіксовано 1 км нижче м.Хмельницький і становило 27,4 ГДКрг).
Вміст нітритів в р.Південний Буг перевищував допустимі рівні рибогосподарських нормативів у 4,5 рази (найбільше значення цього показника зафіксовано на позначці 12 ГДКрг, 1 км нижче м.Хмельницький).
Вміст фенолів перевищував гранично допустимі концентрації для водойм рибогосподарського призначення у 2,3 рази.
Вміст марганцю перевищував гранично допустимі концентрації для водойм рибогосподарського призначення у 10,45 рази у воді р.Бужок (смт.Меджибіж 0,2 км вище гирла).
Вміст міді перевищував гранично допустимі концентрації для водойм рибогосподарського призначення у 3,2 рази (у воді р.Бужок, в межах смт.Меджибіж).
Середнє значення хрому (+6) перевищувало гранично допустимі концентрації для водойм рибогосподарського призначення у 4,2 рази. (найбільше значення цього показника зафіксовано 1 км нижче м.Хмельницький і становило 6,4 ГДКрг).