Більше половини хмельничан мають борги за газ напередодні опалювального сезону

Після багаторазового здорожчання газу заборгованість населення Хмельниччини  за спожите блакитне паливо продовжує зростати – борги за газ мають більше половини споживачів блакитного палива в регіоні.

Про це повідомляє «Бізнес Цензор» з посиланням на прес-службу газопостачальної компанії “Хмельницькгаз збут”.

Так, якщо станом на 1 серпня минулого року борги за газ у клієнтів ТОВ “Хмельницькгаз збуту” становили 90 млн грн, то на 1 серпня цього року вони заборгували вже 213 млн грн.

За даними компанії, зараз тільки 48% споживачів Хмельницької області справно платять за спожитий газ, інші – мають борги. Тому з початку року близько 17 тис. боржників отримали повідомлення від “Хмельницькгаз збуту” про припинення газопостачання у разі несплати боргу.

Найбільшими боржниками є споживачі міста Хмельницького та Хмельницького району з боргом 104 млн грн і Кам’янець-Подільського та Кам’янець-Подільського району з боргом 29 млн грн.

“Стан заборгованості наших споживачів за надані послуги з газопостачання викликає чимале занепокоєння, особливо напередодні опалювального періоду. Адже нам вкрай необхідно у встановлені терміни розрахуватися з НАК «Нафтогаз України» за поставлений природний газ”, – сказала директор “Хмельницькгаз збуту” Олександра Панькевич.

У компанії відзначають, що кількість клієнтів “Хмельницькгаз збуту”, які користуються субсидіями на газ, становить 262 тис. При цьому, 65% субсидіантів мають заборгованість і не поспішають її ліквідувати або укладати договори на реструктуризацію.

У той же час, згідно з постановою Кабміну №848 “Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг”, в разі наявності простроченої заборгованості більше 2 місяців з оплати послуг, субсидія на наступний термін не призначається. Якщо протягом двох місяців з дати інформування про непризначення субсидії на наступний термін громадянин документально підтвердить сплату заборгованості або укладе договір реструктуризації, субсидія призначається з дати закінчення дії попередньої субсидії, в іншому випадку – з місяця, в якому громадянин документально підтвердив сплату заборгованості або укладення договору .

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 3

 1. А про що ж вони думали, коли підвищували вартість?
  У одного класика радянської сатири і гумору (точно не пам’ятаю його фамілії), який народився і почав писати на Україні, а потім переїхав до Москви і став весвітньо відомим (навіть в США їх друкували) є невеличке оповіднання 1922-го чи 23-го року про жмеринський базар. Так от там через спонукання жадібної дружини один торговець підняв ціни на свої товари. Через короткий час інші торговці на цьому ринку теж підняли ціни на свої товари… Закінчилося це тим, що на цей базар взагалі не стали ходити покупці (почали ходити на інші), і усі торговці розорилися.
  Чи не через це більшість “наших люди” тепер хочуть “втікти в Європу” (тільки вчора це кілька разів чув)? Адже інших базарів у нас на Україні немає ж.
  На мій погляд це і було однією із “справдішніх” причин останнього “майдану” (слово турецького походження, як і отаман та вареники…). Адже цей майдан розпочався через те, що Янукович вирішив не підписувати відповідний договір.

  • Що НГП, “засцяли”, що видалили ще 2 моїх коментаря?

   • і не дивно…при такому тарифі на газ скоро складемо зуби на поличку і всеодно будемо винні…да і зарплати підвищені не допоможуть…бо нормальних робіт нема а люди перебиваються тимчасовими та змушені втікати на заробітки ….щоб хоч чимось допомогти своїм рідним..да і там не дуже солодко українцям!!!може політикам варто задуматися та створити нові робочі місця з легальною достойною платнею …

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.