Завдяки фінансовій децентралізації Хмельниччина отримала темп приросту надходжень вище середнього по Україні

Протягом січня-липня 2017 року до загального фонду місцевих бюджетів надійшло 102,8 млрд грн, що складає 63,3 % від річних планових призначень, затверджених місцевими радами.

Про це повідомила Галина Маркович, координатор напрямку «Місцеві бюджети» Проектного офісу секторальної децентралізації.

За її інформацією, найвищі відсотки виконання річних показників у Рівненській (72%), Київській (69,3%), Полтавській (68,7%), Волинській (68,1%), Чернівецькій (67,7%), Івано-Франківській (66,9%) областях.

«Завдяки фінансовій децентралізації, приріст надходжень до місцевих бюджетів, у порівнянні з аналогічним періодом минулого року, склав 32% або 24,9 млрд грн. При цьому, по 19 областях забезпечено темп приросту надходжень вище середнього по Україні. Найвищі темпи у Тернопільській, Вінницькій, Івано-Франківській, Кіровоградській, Хмельницькій та Херсонській областях», – повідомила Галина Маркович.

Вона також зазначила, що, як і раніше, приріст забезпечено по усіх податках, зокрема:

 • податку на доходи фізичних осіб – 40,7% або 17,1 млрд грн. У 17 регіонах темп росту вище середнього по Україні, найвищі темпи – у Тернопільській, Івано-Франківській, Кіровоградській, Вінницькій, Чернівецькій, Хмельницькій, Херсонській, Черкаській областях;
 • єдиному податку – 43,1% або 3,7 млрд грн. У 19 регіонах темп росту вище середнього по Україні, найвищі темпи – у Закарпатській, Тернопільській, Чернівецькій, Луганській, Івано-Франківській, Рівненській областях;
 • платі за землю – 15% або 1,9 млрд грн. У 19 регіонах темп росту вище середнього по Україні, найвищі темпи – у Житомирській, Закарпатській, Харківській, Чернігівській, Волинській, Тернопільській, Донецькій областях;
 • податку на нерухоме майно – 65,9% або 0,6 млрд грн. Збереглася диференціація темпів приросту у розрізі регіонів, яка спостерігається з початку року, –  у Вінницькій та Дніпропетровській областях надходження зросли в два рази, а Луганській та Черкаській областях приріст складає відповідно 17% та 29,4%.

За інформацією Галини Маркович, зберігаються вищі темпи приросту доходів і по бюджетах об’єднаних територіальних громад.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 6

 1. які фінансові децентралізації???? що ви ліпите?? Завдяки надання повноважень радам про встановлення місцевих податків і зборів їхні бюджети зросли на ……?? а не фінансова центролохозація —- для чого дурити людей!!!!!

 2. Фінансова децентралізація! Все правильно! До 15 року в містах лишалось 30% податків, в держказну йшло 70% . Зараз в містах лишається 80% податків, в держказну йде всього 20%.

 3. Вам чомусь хотілося б щоб це було брехнею. Вам чим гірше тим вигідніше. Але гроші віддані на місця, це правда і це добре.

  • То розкажи які гроші віддані на місця.. .. щось я різниці що було рік чи два назад і що є тепер не бачу… доріг як не було так і не має….
   а тепер слухай уважно і добре подумай що ти тут людям ліпиш…. коли долар був по 8 грн.- то за 800 грн щось можна було купити а зараз долар 2600 грн. Відніми і порахуй свою центролохозацію… ну думаю ти обломався…(сь) більше грошей – це так, але більші ціни…. облом правда? Слава лохам .. ..

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.