На Хмельниччині у псевдофермера відсудили 1115 га землі

Прокуратурою Хмельниччини встановлено, що на підставі розпоряджень Ізяславської районної державної адміністрації у 2012 році громадянину у користування на умовах оренди для ведення фермерського господарства надано 1115 га землі сільськогосподарського призначення.

Дійсного наміру займатись фермерським господарством чоловік не мав, а лише використав цю процедуру як пільговий порядок одержання земель державної власності в оренду.

Про відсутність у заявника волевиявлення фактично здійснювати такий вид діяльності свідчить те, що у заяві про надання землі у користування він не навів жодних даних щодо обґрунтування бажаних розмірів земельних ділянок з урахуванням перспектив діяльності, а також щодо наявності необхідної техніки та інших засобів обробітку великих площ земель.

Окрім цього, в порушення вимог Закону України «Про фермерське господарство» надані ділянки розташовані на території семи сільських рад Ізяславського району та перебувають на значній відстані одна від одної.

До того ж з’ясовано, що «фермер» є засновником та керівником приватного підприємства, розташованого в райцентрі Одеської області.

Як наслідок таких порушень, без проведення земельних торгів громадянин отримав право оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення вартістю понад 15,7 млн. грн.

У зв’язку із цим, діючи на захист інтересів держави, прокуратура звернулась до суду з вимогами визнати незаконними та скасувати вказані розпорядження райдержадміністрації та укладені на їх підставі договори оренди земельних ділянок.

В ході розгляду Ізяславським районним судом позову прокуратури області право оренди на вказані земельні ділянки припинено у добровільному порядку.

Відтак, завдяки втручанню прокуратури припинено незаконне використання 1115 га сільгоспземель.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Один коментар

  1. Якщо люди не розуміють, то відбирають землю в людей .. під різними приводами… щоб собі захапати…. бо все мало….і розказують, що і фермери на такі, і землю взяли з порушеннями.. Проетпотмі дадуть правильним фермерам і своїм людям.. от і вся правда.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.