У Симчишина запровадять єдині правила проведення масових заходів у Хмельницькому

Хмельницька влада обговорила з громадськістю Положення про порядок організації та проведення масових заходів у Хмельницькому.

Як повідомляє прес-служба міськради, згідно з проектом документа, за проведення заходів (усі організаційні моменти, прибирання території, охорона тощо) відповідатиме організатор, який бере дозвіл у міської ради.

«Раніше ми стикалися з  тим, що після заходів залишалося чимало сміття, а ми не мало з кого за це запитувати, оскільки  у жодні правові відносини не вступали. Тепер ж за все відповідатиме організатор і йому вирішувати чи здійснювати прибирання, охорону тощо своїми силами чи наймати відповідні комунальні або інші підприємства», – пояснив заступник міського голови Володимир Гончарук.

У положенні також прописано, хто може бути організатором заходу. Фактично, ним може виступати як юридичні, так і фізичні особи, підприємці, громадські об’єднання. Обов’язково організатору заходу має виповнитися 18 років.

Також у положенні чітко виписано порядок подання та погодження письмового повідомлення. Раніше заявку на проведення заходу необхідно було подати не пізніше, ніж за 20 днів. Тепер терміни скоротили до 10 днів.

Ще організатор за проведення заходу має сплатити до місцевого бюджету плату у розрахунку 0,5% від розміру мінімальної заробітної плати за 1 кв. м розміщених об’єктів за кожен день терміну проведення заходів. У випадку, якщо захід проводиться вперше, під час розрахунку плати за договором застосовується коефіцієнт 0,5. Ці кошти ітимуть на спеціальний фонд управління культури і туризму.

На обговоренні прозвучала пропозиція піти на поступки тим майстрам, які справді вироблять продукцію власноруч і для яких сплатити кошти за місце досить складно.

«Ми це питання обговорювали також під час розробки документа. Річ у тім, що важко виписати ті критерії до майстрів суто з правової точки зору, оскільки це є регуляторний акт. Тому ми вирішили, що такі моменти можемо проговорювати безпосередньо з організатором заходу», – зазначила начальник управління торгівлі Руслана Сідлецька.

Кінцеве рішення мають ухвалити депутати Хмельницької міської ради.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Один коментар

  1. А як же агресор? Фестиааль за фестивалем! Для кого?

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.