Господарський суд підтвердив, що “Либідь” порушило умови договору оренди “підземки”, який уже закінчився

Господарський суд Хмельницької області задовольнив позов міської влади до ТОВ “Либідь” щодо звільнення частини підземного пішохідного переходу загальною площею 695 кв.м на вул. Кам’янецькій, 21/1 у Хмельницькому.

Про це зазначено у повному тексті рішення від 20 грудня, яке опубліковано в Єдиному державному реєстрі судових рішень.

Із умов договору оренди від 9 листопада 2011 р. (із врахуванням змін, внесених додатковими договорами від 01.12.2011р., від 16.05.2013р.) вбачається, що чинність цього договору припиняється, зокрема, внаслідок закінчення строку, на який його було укладено – на чотири роки одинадцять місяців: з 2 листопада 2011 року до 2 жовтня 2016 року. Відтак, договір оренди припинив свою дію з 3 жовтня 2016р.

Відповідно до п.2.3, сторони домовились, що у разі припинення договору майно повертається користувачем балансоутримувачу. Користувач повертає майно балансоутримувачу в аналогічному  порядку.

Фото НГП

Фото НГП

Із матеріалів справи випливає, що відповідач (ТОВ “Либідь” – НГП) в порушення п.п.2.3, 2.4 договору майно не повернув, вимоги орендодавця, викладені у листах про припинення дії договору оренди та про повернення орендованого майна балансоутримувачу, не виконав.

Також суд врахував рішення виконавчого комітету Хмельницької міської ради 730 від 27 жовтня 2016р. про  відмову ТОВ „Либідь у продовженні договору оренди частини підземного пішохідного переходу по вул. Кам’янецька, 21/1-А загальною площею 695 кв.м.. До того ж вказане рішення органу місцевого самоврядування не оскаржувалось та не скасоване.

“З огляду на викладене вище, у відповідача (ТОВ “Либідь” – НГП) відсутні підстави для подальшого перебування у займаному приміщенні (частині підземного переходу – НГП), яке має бути повернуто балансоутримувачу – Міському комунальному підприємству по утриманню нежитлових приміщень комунальної власності по акту приймання-передачі”, – йдеться у тексті судового рішення.

Крім цього, суд стягнув з ТОВ “Либідь” на користь Управління комунального майна Хмельницької міської ради 48037,68 грн неустойки за період користування майном протягом 3 жовтня – 1 листопада цього року.

При цьому суд не взяв до уваги заперечення орендаря щодо сплати неустойки, зіславшись на п.5.8 Договору (із відповідними змінами), яким було передбачено обов’язок орендаря у разі припинення договору оренди повернути у десятиденний термін Балансоутримувачу орендоване майно у належному стані, не гіршому, ніж на момент його передачі. Також пунктом 9.3 договору оренди, передбачено сплату орендарем орендодавцю неустойки у розмірі подвійної плати за користування приміщення без дозволу виконавчого комітету та договору оренди.

За даними бізнес пошукового ресурсу “Youcontrol”, ТзОВ “Либідь” належить бізнес-сім’ї Валерію і Оксані Кольгофер з Хмельницького. Пан Валерій керував Летичівською та Хмельницькою РДА в часи правління президента Віктора Януковича. Пані Оксана в цей час була депутатом Хмельницької міськради від Партії регіонів.

З березня 2015 року фірма записана на хмельничанина Анатолія Решетніка.

 

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Один коментар

  1. Справедливо та вірно. Надалі влада повинна ревізувати і інші корупційні угоди.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.