У Хмельницькій області буде створено 3 госпітальні округи

У Хмельницькій області заплановано створити 3 госпітальних округи: центральний з адміністративним центром у Хмельницькому; південний – у Кам’янці-Подільському; північний – у Шепетівці.

Про це повідомляє прес-служба ОДА.

До складу центрального Хмельницького госпітального округу ввійдуть такі території області: м. Хмельницький, Волочиський, Городоцький, Теофіпольський, Краси-лівський, Старокостянтинівський, Старосинявський, Летичівський, Деражнян-ський, Хмельницький, Ярмолинецький райони.

Чисельність населення в окрузі 672,0 тисяч осіб.

Відстань від центру округу до найбільш віддалених населених пунктів в окрузі – 121 км,  двогодинний доїзд до лікарень інтенсивного лікування (ЛІЛ) ІІ рівня забезпечується.

До складу південного Кам’янець-Подільського ГО увійдуть м. Кам’янець-Подільський, Кам’янець-Подільський, Дунаєвецький, Віньковецький, Чемеро-вецький, Новоушицький райони.

Чисельність населення в окрузі 324,0 тисячі осіб.

Відстань від центру округу до найбільш віддалених населених пунктів у Кам’янець-Подільському окрузі – 106 км. Двогодинний доїзд до ЛІЛ ІІ рівня забезпечується.

До складу північного Шепетівського ГО увійдуть: Шепетівський, Полонський, Ізяславський, Білогірський, Славутський райони, м.Нетішин.

Чисельність населення 296,0 тисяч осіб.

Відстань від центру округу до найбільш віддалених населених пунктів у Шепетівському окрузі – 96 км. Двогодинний доїзд до ЛІЛ ІІ рівня забезпечується.

Доступність до ЛІЛ І рівня всіх населених пунктів в межах 60-хвилинного доїзду в літній період забезпечується. Доставка  пацієнтів з окремих населених пунктів до ЛІЛ в зимовий період може бути проблемною. Для вирішення проблеми необхідний ремонт та будівництво у відділених населених пунктах доріг з твердим покриттям.

Зазначена схема ГО відповідає структурній організації обласного центру екстреної медичної допомоги (ЕМД) та медицини катастроф, у складі якого функціонує 3 станції ЕМД (Хмельницька, Шепетівська, Кам’янець-Подільська).

У госпітальні округи входитимуть Хмельницька міська лікарня, Хмельницька міська дитяча лікарня, Хмельницький міський перинатальний центр; Кам’янець-Подільська міська лікарня, Кам’янець-Подільський перинатальний центр, Шепетівська залізнична лікарня та усі центарльні районні лікарні.

Довідково. Заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк заявив, що до кінця грудня поточного року плани всіх округів мають бути надіслані регіонами на затвердження. У разі, якщо регіон його не подасть, МОЗ буде вимушений ухвалити рішення самостійно.

«Наступного року потрібно розробити генеральні плани розвитку госпітальних округів, щоб розвивати мережу, адже головне – це не визначення адміністративної межі, яка лікарня головна, а яка другорядна. Це потрібно для того, щоб скласти список із пріоритетних лікарень, доріг, у які держава інвестуватиме найближчі 5 років», – наголосив Павло Ковтонюк, додавши що від керівників місцевих управлінь наразі залежатиме доступність медичної допомоги в громадах.

Теги: 
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 12

 1. Вже ділять область на округи – без громадських обговорень, реформують посвоєму. Ось вам децентралізація. Уявіть черги у центральних лікарнях. Особливо цинічно – “доїзд забезпечується”. Ким,або чим ? З огляду на стан доріг та швидких, не важко уявити “що” довезуть і хто буде за це відповідати.
  Черговий експеримент чергового міністра-інопланетянина по знищенню українського народу.

  • згоден, в міських лікарнях і так черги, а уявіть ще 10 районів сюди приїде. це жах, просто

  • згоден на всі 100% , за винятком необхідності громадських обговорень – це брєдятина ( з огляду на те хто такі заходи на практиці відвідує, там же 90% хворих людей + нероби)

   • В тому і проблема держви, що здорові і трудяги не відвідують громадських слухань, а мовчки спостерігають…

  • Раніше везли хворого в Хмельницький, тепер везтимуть в округ. Шо тут поганого?

   • Звідки везли ? А яка доля лікарів та персоналу які “зайві” ?

    • Ти тупий? Зараз немає таких округів (вся область – один “округ”) і важкохворі мусять їхати в Хмельницький, коли їм може бути ближче Кам’янець чи Шепетівка. На кожен округ буде потреба в мед. персоналі.

     • Ville Valo, він може і тупий, а ти дебіл і мабудь лікар який у помераючого онкохворого бере гроші, знаючи що людина помре. Це не лікарі це безсовісні і безчесні люди. Страхової медицини у нас ніколи не буде, бо вам ган***ни це не вигідно

  • Гнати таких реформаторів, в шию, скотини, використали народ, зробили зміну влади і крадуть міліардами, а народ мають за бидло. Нещасна країна, нещасний богом забутий народ, коли ти піднімешся з колін?

 2. СТРАХОВА МЕДИЦИНА !!! – Вирішення всіх проблем … Скільки багатостраждальні хворі вивезли коштів за кордон, серце рветься,коли чуєш скільки діток потребують невідкладних операцій, а ми не можемо добудувати охматдит ??? В цей час “обрані народом” декларують мільони … НАМ ГАНЬБА,все це ми дозволяємо їм робити …

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.