У Гройсмана хочуть змінити куратора землі, де господарює брат нардепа, що побив СБУшника – ЗМІ

Кабінет міністрів планує передати цілісний майновий комплекс ДП «Дослідне господарство «Шарівка» (Хмельницька обл.) із відання Національній академії аграрних наук у підпорядкування Національній академії наук.

Це питання уряд планував розглянути на найближчому засіданні, пишуть “Наші гроші”.

Проект розпорядження було розроблено Міністерством економічного розвитку та торгівлі.

В пояснювальній записці міністерство вказало, що в останні роки у ДПДГ «Шарівка» значно скоротилася кількість працівників. Причина цьому – припинення виробництва м’ясо-молочної продукції та скорочення виробництва високоякісного насіння. На думку розробників документа, перепорядкування «Шарівки» дозволять Інституту рослинництва та генетики НАНУ дозволить зберегти майновий комплекс підприємства та його спеціалізацію на вирощуванні насіння.

Нагадаємо, в кінці літа прокуратура Хмельницької області встановила приховану передачу в оренду більше 1,5 тис га земель ДП ДГ «Шарівка» вартістю в 54 млн грн. приватному підприємству. Тоді прокуратура не повідомила назву фірми, яка задіяна в схемах дослідного господарства, вказавши лише, що оборудки проведені без відома Національної академії аграрних наук.

Натомість, з держреєстру судових рішень відомо, що восени прокуратура подала до суду позов про розірвання договору ДПДГ «Шарівка» з ПП «Аграрна компанія 2004». Розгляд справи по суті вже декілька разів переносили, наступне засідання суду призначене на середину січня.

Власником «Аграрна компанія 2004» є Петро Лабазюк, який є депутатом Волочиської райради Хмельницької області, де він очолює фракцію партії «Поруч». Лідером цієї партії є його рідний брат Сергій Лабазюк – народний депутат, входить до фракції «Воля народу», яка сформована, переважно, бізнесменами.

Два тижні тому СБУ звинуватила Сергія Лабазюка в побитті співробітника спецслужби.

Раніше, в 2011 році, Державна аудиторська служба в ході ревізії Нацакадемії агронаук встановила, що «Шарівка» в ході спільної діяльності з ТОВ «Спецагропроект» недоотримала 0,30 млн прибутку. Зараз бенефіціаром «Спецагропроект» вказаний Олег Бахматюк.

В 2013 році Фінінспекція також виявила обрудки на дослідному господарстві, через які воно недоотримало прибутку на 1,03 млн грн.

ДП ДГ «Шарівка» безпосередньо перебуває нині у віданні Інституту сільського господарства Західного полісся НААНУ, який з листопада шукає нового керівника. «Шарівка» володіє 1,7 га, з 2014 року господарство очолює Руслан Здоровик.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 2

  1. Автору статті питання – невже у нас з’явився новий район: цитую “…Волочанської райради…”?

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.