Опора: за рівнем публічності Симчишин і Ко суттєво випереджають депутатський корпус

Громадянська мережа ОПОРА презентувала результати всеукраїнського вимірювання Індексу публічності місцевого самоврядування. Об’єктом моніторингу традиційно стали муніципалітети усіх обласних центрів України (окрім Донецька та Луганська).

Згідно з дослідженнями, рейтинг публічності Хмельницького – 60%, що дало змогу посісти 8 сходинку.

Рівень публічності хмельницького міського голови Олександра Симчишина становить 69%. За цим мірилом він поступився градоначальникам Чернівець, Києва, Вінниці, Луцька  та Івано-Франківська.

Публічність виконавчих органів Хмельницької міської ради отримала 61%, зайнявши шосте місце.

Разом з тим, публічність депутатів Хмельницької міської ради дорівнює 50% або 15 місце у рейтингу.

%d0%be%d0%bf%d0%be%d1%80%d0%b0

В цілому, експерти ОПОРИ констатували, що протягом останніх трьох років спостерігається позитивна динаміка зростання рівня публічності органів та посадових осіб місцевого самоврядування.

«Однак вона є дуже повільною. В цілому, порівнюючи з 2014 роком середній показник публічності муніципалітетів виріс майже на 10%  – з 48% до 58%», – розповів координатор кампанії вимірювання Олександр Неберикут.

Він пояснює, що частково це пов’язано з тим, що прогресують та розширюються вимоги законодавства – щодо оприлюднення інформації про діяльність місцевих посадовців і депутатів та реалізацію ними поточної політику.

«Бюрократична система повільно адаптується до нових умов. Однак, основна причина повільного прогресу – у відсутності цілеспрямованих та скоординованих зусиль з боку виконавчих органів і депутатів щодо постійного покращення якості управління шляхом ширшого інформування та активного включення громадськості», – додав він.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 4

  1. Публічність створює громадськість, звертаючись до міської ради з проханнями, їм приходится відповідати коли вони приходять під стіни установ, перекривають дороги, блокують роботу забудовників і ін., виконавчій владі приходиться пояснювати і скаржитись, що депутати прийняли рішення і вони нічого не можуть вдіяти, а тільки суд може за них прийняти “справедливе” рішення…. ось зідки такий рівень публічності.

    • тобто найбільше перекритих доріг в Івано-франківську та Луцьку, а найменше в Запоріжжі????

  2. Хто скаже: а коли звіт Загородного? Чому порушує закон про публічний звіт? Де взагалі голова облради? Чому в нас на всю область на тисячі чиновників, один Симчишин працює?

  3. Повністю задоволений роботою мера.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.