АМК розпочав 27 справ за антиконкурентними ознаками на фармацевтичному ринку області

Хмельницьке обласне територіальне відділення АМК розпочало 27 справ за ознаками порушення законодавства про захист економічної конкуренції та надало понад 100 обов’язкових для розгляду учасниками ринку організації роздрібної торгівлі.

За результатами проведеного дослідження відомство зробило деякі висновки: механізм отримання доходів за надання маркетингових та/або інших послуг застосовується учасниками ринків, в тому числі, і під час реалізації лікарських засобів, ціна на які підлягає державному регулюванню, що на практиці засвідчує нездатність діючої в Україні системи стабілізації цін на лікарські засоби забезпечувати досягнення поставлених цілей.

Також створена на законодавчому рівні система, яка на теперішній час встановлює правила та умови функціонування фармацевтичних ринків, не забезпечує дієвої конкуренції на відповідних товарних ринках та не створює умови для її розвитку, а отже потребує удосконалення.

Загалом, стан конкуренції на регіональних ринках послуг з організації роздрібної торгівлі лікарськими засобами засвідчив наявність структурних ознак монопольного (домінуючого) становища аптечних мереж, які мають у своїй структурі від 6 та більше аптечних закладів, у територіальних межах міст Кам’янець-Подільський, Нетішин, Білогірського, Віньковецького, Деражнянського, Красилівського, Чемеровецького районів.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.