Хмельничани лідирують серед тих, хто займається самолікуванням – дослідження

Третього грудня у Хмельницькому пройшов перший міський медичний форум. До обговорення питань охорони здоров’я, запросили медиків та громадськість. Спільно напрацьовували пріоритетні напрямки розвитку галузі на найближчих 5 років. Про це повідомляє Хмельницька міська рада.

В липні цього року на замовлення Асоціації міст України у Хмельницькому та ще восьми обласних центрах країни проводились соціальні дослідження.

За їх результатами здоров’я хмельничан – на середньому рівні.

У той же час хмельничани лідирують серед тих, хто займається самолікуванням, на першому місті містяни й серед тих, хто не виконує рекомендації лікарів.

Лідирують хмельничани й у зловживанні алкоголем та тютюнопалінням.

Саме тому начальник міського управління охорони здоров’я Борис Ткач наголошує, що у одним із пріоритетних напрямків розвитку медицини в обласному центрі має бути профілактична та роз’яснювальна робота.

Окрім того, Борис Ткач наголосив, що сьогодні у Хмельницькому не вистачає педіатрів.

Загалом, представники влади та громадськості спільно обговорили існуючі проблеми та пріоритетні напрями охорони здоров’я.

Учасники форуму погодили міську медичну програму «Здоров’я хмельничан», яка  складається із шести основних розділів та включає в себе комплекс заходів щодо покращення якості медичної допомоги. Термін її втілення  – 5 років.

Метою програми є поширення стандартів здорового способу життя та профілактика захворювань, спрямована на зниження ризику розвитку відхилень в стані здоров’я та захворювань, попередження чи уповільнення їх прогресування, зменшення несприятливих наслідків захворювань та забезпечення доступу мешканців до якісних медичних послуг, як передумова підвищення показників якості та тривалості життя.

Перелік заходів комплексної програми «Здоров’я хмельничан»

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.