Хмельницький ввійшов в п’ятірку міст, які застосували неконкуретні закупівлі

Згідно з моніторингом Центру «Ейдос», який протягом серпня-листипада цього року дослідив через «Прозорро» закупівлі всіх департаментів житлово-комунального господарства обласних центрів, Хмельницький ввійшов в п’ятірку міст, які застосували неконкуретні допорогові закупівлі.

Про це зазначено у статті керівника відділу з протидії корупції Центру «Ейдос» Глібв Канєвського для “Наших грошей”.

Зокрема, завдяки допороговим закупівлям прошло 56,8 млн. грн на хмельницьку комуналку.

%d1%82%d0%b0%d0%b1%d0%bb%d0%be-455x640

До прикладу, Хмельницький витратив за чотири місяці майже 70 млн. гривень на благоустрій, у той час, як місто-гігант Дніпро – лише 38,90 млн. гривень.

“Закон дозволяє купувати без електронних аукціонів товари та послуги дешевше 200 тис. гривень і роботи нижче 1,5 млн. гривень. Зважаючи не це, а ще на нові доходи (у деяких містах вони зросли на 100 відсотків) – тут мерам карта і підвалила. І вони почали активно витрачати гроші на дороги, утеплення будинків, ремонт дахів і таке інше, тобто на комуналку. Варто зауважити, що, як правило, усі ці роботи – є найскладнішими для перевірки. Бо не кожен журналіст чи депутат зможе оцінити марку покладеного асфальту чи порахувати кількість використаної цегли. Фактично єдиним реальним «перевіряльником» є в таких випадках конкуренція”, – пише аналітик.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 10

 1. Влітку цього року сам був свідком як “утепляли” житловий будинок по вул. Рибалко,9 пінопластом 20 мм. Тільки потім подумав, що це, по-суті, гроші на вітер. А кілька днів назад пройшла інформація, що по тому будинку скандал з оплатою.

  • сбалансировали пиар и “карманные” прибыля, таким не хитрым способом. чувствуется- “нестор” нашел этот вариант

  • Яке 20мм? Там 100мм було я особисто бачив

  • Обманює, бо все утепляється десяткою. Можна піти і на свої очі все побачити, але брехунам аби написати, авось хтось повірить

 2. Слава допороговим закупкам!!!

 3. Які б у кого не були прекрасні очі ними не побачиш, що клеїли. Ймовірно десь є 100 мм, а десь і 20, тому і голова цього ОСББ нічого внятного пояснити не може, адже немає ні кошторису, ні перевірки технагляду.

 4. Ось вам і кращий мер! Який посписував через такі закупівлі собі в карман немалу суму коштів. А ви хваліть його і далі, все тільки починається…

  • Хвалимо і будемо хвалити, якщо буде працювати так як працює зараз.
   Ви хоть розібралися в чому проблема? про що стаття? Хмельницький зробив роботи набагато більше ніж Дніпро і багато закупівлі проводив по допорогових сумах. Якщо ремонт 80 тисяч, а поріг 100 тисяч, то купувати за 80 тисяч чи штучно підняти до 110 тисяч, що було через ПРОЗОРРО?

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.