«Хмельницькобленерго» за допомогою росіян профінансувало сепаратистів Криму на 8 мільйонів – ЗМІ

Генеральна прокуратура України підозрює посадовців ПАТ «Хмельницькобленерго» змові з керівництвом ТОВ «Агропласт» при будівництві підстанції, що призвело до збитків у понад 8 млн грн.

Про це стало відомо з ухвали Печерського районного суду м Києва, куди слідчий звернувся в рамках кримінального провадження № 42016000000000612 від 29.02.2016 р, пишуть “Наші гроші”.

Досудовим слідством встановлено, що в рамках інвестиційної програми розвитку електричних мереж на 2013-2015 роки «Хмельницькобленерго» вирішило побудувати  ПС 110/10 кВ «Прибузька». Для цього в лютому 2013 року підприємство провело тендер на виконання цих робіт, за результатами якого було акцептовано пропозицію «Аркоплатс», хоча вона і не відповідала умовам торгів. З фірмою уклали угоду про виконання робіт до кінця липня 2013 року, сума угоди склала 29,5 млн грн. З того часу по листопад 2015 року посадовці «Хмельницькобленерго» декілька разів погоджували зміни до угоди, через що її вартість збільшилася на  на 34,8 млн грн – до 64,3 млн грн.

Слідство також встановило, що в липні 2013 року «Аркопласт» уклало договір субпідряду з ТОВ «Аркопласт Україна», засновником якого воно і було. Відразу на рахунок субпідрядника було перераховано 8,85 млн грн. Далі частину грошей перерахували на рахунок ТОВ «Лаван Київ», яке мало спільного з нею спільного співзасновника, інші – переведені в готівку. При цьому слідчі встановили, що «Аркопласт Україна» не вело ніякої господарчої діяльності, окрім постачання обладнання «Хмельницькобленерго» не вело.

Уже в 2015 році обленерго перевело на рахунок «Аркопласт» ще 45,57 млн грн. Відразу майже вся ця сума була перерахована на ТОВ «Подільський Енергоконсалтинг», далі ці гроші також були переведені в готівку.

Слідство також встановило, що заявлене в документації обладнання для побудови «Прибузької» не імпортувалося. За даними СБУ, для будівництва трансформаторної підстанції імовірно використовувалась частина аналогічного обладнання або такого, що вже було у використанні і яке належало групі компаній «Таврида електрик», які підконтрольні так званому «народному меру м. Севастополя» Олексія Чалого. В СБУ також спрогнозували, що вся оборудка могла бути проведена для фінансування «сепаратиської діяльності» в окупованому Криму.

В ГПУ підозрюють, що хоча ПС 110/10 кВ «Прибузька» була введена поточного року, насправді до кінця роботи не виконанні, а внаслідок оборудок з «Аркопласт Україна» збитки державі склали більше 8 млн грн. Прокуратура звернулася до суду з клопотанням про доступ разом з фахівцями на об’єкти підстанції і суд це клопотання задовольнив.

ТОВ «Аркопласт» зареєстроване в російському Санкт-Петербузі. Засновниками «Аркопласт-Україна» є росіяни Дмитро Артем’єв та Іван Ганніцький, українці Юлія Романюк та Альберт Коробочко та російська фірма «Аркопласт-Сервіс». Бенефіціаром вказаний мешканець Санкт-Петербурга Андрій Цупій.

Згаданий вище Ганніцкій є співзасновником «Лаван Київ».

Бенефіціарами ТОВ «Подільський Енергоконсалтинг» є мешканці Вінниці та області Наталія Пірняк, Юрій Таранюк, Сергій Шакалов та Іван Векірчик.

Власником 70% акцій «Хмельницькобленерго» є Фонд державного майна. До весни 18 років поспіль підприємством керував Олександр Шпак, який пішов на пенсію за власним бажанням. Нині виконує обов’язки гендиректора є Олег Козачук, який є власником ТОВ «ЄТР-Спектр».

Як повідомляв НГП, 9 листопада працівники СБУ провели обшуки на 14 об’єктах ПАТ «Хмельницькобленерго».

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 7

 1. да… капець одним словом.. крадуть мільйонами ..да ще тарифи які… а перевіряючі хами вриваються в хати людей та залякують відключенням від електрики..

  • Мені все це вже давно нагадує більшовизм, сталінізм та 37-ий рік. Шукають ворогів і шпіонів, хоча самі головні та небезпечні для України, як для держави так і для нації, вороги, “сидять” наверху. Все це відволікання від справжніх проблем та профанація боротьби. А ні в якому разі не оправдую дії ПрАТ “Хмельницькобленерго” (воно діє як т.з. “природний монополіст”, і саме з цим необхідно боротися). Але: Насправді ніякої революції (та і мети її робити) не було, бо ніхто не збирався змінити і не змінив суспільно-політичний та економічний лад в державі. Як був “дикий” капіталізм з олігархами при владі, так і залишився ще “дикіший” з “новими старими” олігархами. “Вор у вора дубинку украл”. А щодо гідності, то насправді був звичайний егоїзм, підступність та заздрість (до тих, хто вже встиг накрасти) основної частини т.з. “низової” складової цієї “революції”, тобто тих, хто безпосередньо “хуліганив” на майданах. І цих людей, і їхню підспудню (майже на рівні інтуїції) мотивацію досить успішно використали ті, хто потім прийшов до влади. І знову це використовують ті, хто зараз хоче прийти до влади. А безпосередньою успішно роздмуханою “іскрою” було те, що Янукович “зруйнував” надію тих, хто думав, що після підписання відповідної угоди з Європою, можна буде зразу, або втекти туди в Європу (був обіцяний безвізовий режим, якого і досі немає), або, нічого не роблячи, зразу добре зажити на Україні. В кінці кінців зрозумійте, що наслідком цієї “революції” якраз і є хаос і безлад та розвал України, як нації, яка тільки формувалася, так і держави, та загибель людей і основних фондів. Як видно з зубожіння основної маси нашого народонаселення, не відбулася і т.з. “соціальна” революція. То що можна чекати?

   • Забыл один ньюанс, при сравнении с сталинизмом, 37 годом– тогда не крали, даже близко так, как сейчас. За такую сумму, тогда полетели бы все к стеночки.. сразу.

   • Несподівано, але приємно усвідомлювати, що в цій державі ще хтось мислить абсолютно так як ти. Респект вам, НеЗдивований!

  • Тарифи встановлює НКРЕКП

 2. Тарифи встановлює НКРЕКП

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.