Справа “підземки”: в комунальників Симчишина не сходиться сума неустойки, заявленої до ТОВ “Либідь”

Сьогодні Господарський суд Хмельницької області розпочав слухання у справі позову управління комунального майна Хмельницької міської ради спільно з міським комунальним підприємством по утриманню нежитлових приміщень комунальної власності до ТОВ “Либідь” з вимогою звільнити частину підземного переходу у центрі Хмельницького.

На засідання з’явилися троє представників зі сторони позивачів. Відповідач проігнорував слухання, при цьому був повідомлений рекомендованим листом ще 4 листопада.

За словами представниці міського управління комунального майна, орендар “Либідь” продовжує незаконно використовувати майно територіальної громади (договір оренди закінчився 2 листопада – НГП), порушуючи умови договору (пункт 5.8 гласить: “протягом 10 днів майно з моменту завершення дії оренди майно має бути повернене балансоутримувачу”), закон про оренду державного та комунального майна (ст. 27) і Цивільний кодекс України (ст. 785).

“Якщо наймач не виконує умови передачі орендованого майна, то орендодавець має право вимагати неустойку у розмірі подвійної плати за користування річчю за час прострочки”, – заявивала одна із позивачів.

У позовних вимогах комунальників сказано, що виконавчий комітет міськради 27 жовтня відмовив ТОВ  “Либідь” у продовженні оренди 695 кв.м. підземного переходу.

Суддя Василь Магера звернув увагу на невідповідність суми неустойки. Зокрема, у позовних вимогах зазначено 48 тис. грн, а в матеріалах справи поданий розрахунок на 24 тис. грн.

“Розрахунок неустойки має відповідати тій сумі, яка заявлена у судовому позові. Будь ласка, приведіть її у відповідність”, – попросив суддя.

Враховуючи неявку ТОВ “Либідь”, справу перенесено на 5 грудня.

Як писав НГП, 27 жовтня виконавчий комітет Хмельницької міської ради розглянув заяву ТОВ  “Либідь” про продовження оренди частини підземного переходу на вулиці Кам’янецька і відмовив на підставі заяви управління комунального майна. Таким чином, підпримємство до 2 листопада повинно було звільнити орендовані комунальні площі.

Разом з тим, у Господарському суді Хмельницької області розглядається позовна заява ТОВ “Либідь” про визнання неправомірною бездіяльністю Управління комунального майна Хмельницької міської ради та Виконавчого комітету Хмельницької міської ради щодо розгляду заяви ТОВ “Либідь” №449 від 01.08.2016р. про продовження договору оренди частини підземного пішохідного переходу на вул. Камянецька, 21/1-А загальною площею 695 кв.м. на 4 роки 11 місяців.

За даними бізнес пошукового ресурсу “Youcontrol”, ТзОВ “Либідь” належить бізнес-сім’ї Валерію і Оксані Кольгофер з Хмельницького. Пан Валерій керував Летичівською та Хмельницькою РДА в часи правління президента Віктора Януковича. Пані Оксана в цей час була депутатом Хмельницької міськради від Партії регіонів.

З березня 2015 року фірма записана на хмельничанина Анатолія Решетніка.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 7

  1. Наглих ригів не так просто вигнати

  2. Цікаво подивитись на Анатолія Решетніка та запросити його на судове засідання. Може це дідусь з глибокого села якогось району ?

  3. Ці “Риги” і зробили “картавого” мером, завдяки розкрутці на 33 каналі, в тому в суді йде гра в піддавки. Добре що громадськість цікавиться, а то як завжди списали б на “продажний суд”.

  4. Шановні мої ви інше порахуйте СКІЛЬКИ КОШТІВ КОЛЬГОФЕРИ СОБІ НА КАРМАН, а вони ж могли піти до бюджету міста, і раз це робидось значить це було вигідно минулій міськів аладі. Як говориться, шукай кому це вигідно.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.