Завдяки волонтерам хмельницька дитяча хірургія – найсучасніша в Україні

Хмельницька міська дитяча лікарня завдяки волонтерам отримала обладнання на три мільйони гривень. Сьогодні в міській дитячій лікарні показали сучасне дороговартісне обладнання, яке вдалось придбати завдяки волонтерам Лідерської програми. За словами головного лікаря Володимира Левицького, тепер хмельницька дитяча хірургія – найсучасніша в Україні.

“Сьогоднішня подія – це результат лідерського волонтерського руху, що виступив ініціатором і на 90% втілив дуже добру ідею. З боку міської влади є абсолютна підтримка таких проектів”, – заявив міський голова Олександр Симчишин.

Придбаний за допомогою волонтерів лазерний ніж унікальний для державного медичного закладу України. Він є лише в двох приватних клініках Києва та Одеси, а операції з його застосуванням коштують від двох тисяч гривень. Загальна вартість цього приладу – 60 тисяч євро. Гроші на нього впродовж трьох років збирались волонтерами лідерської програми. Сьогодні в міській дитячій лікарні операції з застосуванням лазерного ножа проводяться безкоштовно.

1

Придбаний завдяки волонтерам лазерний ніж

“Завдання волонтерського руху лідерської програми – це соціальна активність громадян та допомога людям, які самі не можуть про себе подбати. Впродовж 10 років ми займались дитячими будинками, але три роки тому було прийнято рішення допомагати лікарням. Після знайомства з лікарями ми зрозуміли, що це людяні та професійні люди, які при наявності обладнання можуть врятувати багато дитячих життів”, – розповіла керівник волонтерського лідерського руху Олена Дейна.

За її словами, до придбання цього обладнання долучилось так багато людей, що вже важко всіх порахувати. За декілька років співпраці було придбано обладнання для лапароскопії, сучасний рентген-апарат, бінокулярну лупу, операційний стіл, дитячий цисто-уретроскоп, зроблено ремонт в операційній. Також завдяки зусиллям волонтерів персонал дитячої лікарні проходив навчання в Німеччині, де лікарів навчали користуватись придбаним обладнанням.

“Ми дуже вдячні цій волонтерській організації.  Завдяки державі ми маємо тільки оглядове обладнання, а завдяки волонтерам і операційне обладнання, аби щось робити. Я його чекав десять років і ось воно нарешті з’явилось”, – зазначив лікар уролог Юрій Богач, що працює із приладами придбаними волонтерами.

2

За словами волонтера Олександра Антошкова, що займався координуванням всього проекту, допомагаючи іншим, ти допомагаєш собі.

“Було дуже багато ситуацій, коли мої знайомі, які давали гроші на лапароскопію потім розповідали, про вдалі операції у своїх дітей і про відсутність страшних шрамів і про швидке одужання. І я їм казав, що якби не їхня фінансова участь у придбанні цього обладнання, можливо шрам би був. Тож допомагаючи іншим ми допомагаємо собі”, – розповів Олександр Антошков.

3

Старий і новий операційні столи. Операції проводяться на обох

Loading...
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.