У Кам’янці-Подільському відкрили після п’ятирічної реставрації Новозахідну вежу

Сьогодні у Кам’янці-Подільському у рамках відкриття туристичного сезону відбулось урочисте відкриття після реконструкції історичної пам’ятки архітектури Новозахідної башти на території Старої фортеці.

Так вежа виглядає всередині. Фото Дмитра Шеремета

Так вежа виглядає всередині. Фото Дмитра Шеремета

Фото Дмитра Шеремета

Фото Дмитра Шеремета

Відкривати найбільшу за розміром споруду Старої фортеці приїхав перший заступник голова Хмельницької ОДА Василь Процюк.

Основні реставраційні роботи були завершені під кінець грудня минулого року, до квітня відбувалось внутрішнє облаштування та оздоблення.

В жовтні 2015 року з державного фонду регіонального розвитку на реставрацію башти було виділено 3 мільйони 549 тисяч гривень, з міського бюджету – 393, 4 тис.грн.

В коментарі НГП директор департаменту гуманітарної політики Кам’янець-Подільської міської ради Альона Кузема повідомила, що на Новозахідну вежу ще чекає третя черга реставраційних робіт. Завдяки цьому у вежі можна буде проводити експозиції, однак наразі ще не вирішене питання з фінансуванням, адже фонд регіонального розвитку не підтримав заявку міста. За найскромнішими підрахунками це коштуватиме понад 1,5 мільйони гривень.

Нагадаємо, що частина  Нової західної вежі обвалилася 1 серпня 2011 року внаслідок сильних поривів вітру та дощу.

В 2003-2005 роках в комплексі провели реставраційні роботи, однак після цього споруду розмили дощі. Щоб уникнути подальшого руйнування над вежею спорудили тимчасовий дах.

Нова (Західна) башта Старого замку була збудована у 1542 р., зруйнована під час облоги турками у 1672 р., і ними ж одразу відбудована. Сьогодні башта має статус пам’ятки архітектури.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.