У Хмельницькому під час рейду знайшли «тіньових» працівників у перукарнях та салонах краси

На виконання рішення, прийнятого за підсумками засідання робочої групи зі сприяння легалізації «тіньової» зайнятості населення та «тіньової» заробітної плати, управлінням праці та соціального захисту населення спільно з управлінням торгівлі міської ради та Державною податковою інспекцією у місті Хмельницькому проведено обстеження перукарень та салонів краси міста. Про це повідомляє сайт Хмельницької міської ради.

Під час обстежень у багатьох виявлено розбіжності у кількості працівників, які фактично перебували на робочих місцях, та кількості працівників, згідно звітності, що подається до податкових органів – зазвичай, кількість працівників та робочих місць загалом перевищувала кількість документально оформлених найманих працівників.

Згідно пояснень деяких перукарів, вони є приватними підприємцями, проте відомості про них в куточках споживачів не містились. Частина робітників під час перевірок поспіхом залишали свої робочі місця, без жодних пояснень чи коментарів, що також може свідчити про відсутність офіційних трудових відносин.

Серед роботодавців проведено роз’яснювальну роботу щодо відповідальності за порушення законодавства про працю, а також надано пам’ятку із зазначенням штрафів, які передбачено ст. 265 Кодексу законів про працю (КЗпП) України.

Як результат, у наступні дні після обстеження, роботодавці звертались до ДПІ у м. Хмельницькому з повідомленням про оформлення працівників.

Loading...
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.