Народним депутатам не вдалося подолати вето Президента на законопроект №2093 (“Про внесення змін до Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” щодо соціального захисту постраждалих осіб”).
Проти відповідної пропозиції Президента виступили лише 75 нардепів, 48 народних обранців підтримали вето глави держави і 146 нардепів – не голосували взагалі.
Частина депутатів, які представляють Хмельниччину у парламенті, також розділилися в голосуванні. Так, зокрема, народні депутати О. Герега, А. Шинькович, В. Мельниченко зазначені, як «відсутні» під час голосування. А. Мацола, О. Ксенжук – «утримався», В. Бондар та С. Лабазюк виступили «проти» вето Президента на даний законопроект.
Хоча для включення до порядку денного даного законопроекту в сесійній залі Верховної Ради було зареєстровано 349 народних депутатів.
Як відомо, 17 березня Рада прийняла закон №2093 “Про внесення змін до закону України« Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” щодо соціального захисту постраждалих осіб. Згідно з документом, чорнобильцям відновлюються категорії зон радіоактивного забруднення та уточнюються період і час проживання громадян в зонах гарантованого добровільного відселення.
Тим, хто проживає у зоні, планували повернути право першочергового безоплатного надання санаторно-курортних путівок або одержання компенсації вартості самостійного санаторно-курортного лікування. Крім того, неповнолітнім дітям або дружині померлого ліквідатора аварії 1-ї категорії, незалежно від наявності причинного зв’язку смерті з Чорнобильською катастрофою, надаються пільги, якими користувався померлий, а також одноразова одноразова компенсація за втрату годувальника, а в подальшому – щомісячна компенсація.
26 квітня 2016 року виповнюється 30 років з моменту страшної техногенної катастрофи на ЧАЕС.