Більшість хмельницьких нардепів не голосували за соціальний захист чорнобильців

Народним депутатам не вдалося подолати вето Президента на законопроект №2093 (“Про внесення змін до Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” щодо соціального захисту постраждалих осіб”).

Проти відповідної пропозиції Президента виступили лише 75 нардепів, 48 народних обранців підтримали вето глави держави і 146 нардепів – не голосували взагалі.

Частина депутатів, які представляють Хмельниччину у парламенті, також розділилися в голосуванні. Так, зокрема, народні депутати О. Герега, А. Шинькович, В. Мельниченко зазначені, як «відсутні» під час голосування. А. Мацола, О. Ксенжук – «утримався», В. Бондар та С. Лабазюк виступили «проти» вето Президента на даний законопроект.

Хоча для включення до порядку денного даного законопроекту в сесійній залі Верховної Ради було зареєстровано 349 народних депутатів.

Як відомо, 17 березня Рада прийняла закон №2093 “Про внесення змін до закону України« Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” щодо соціального захисту постраждалих осіб. Згідно з документом, чорнобильцям відновлюються категорії зон радіоактивного забруднення та уточнюються період і час проживання громадян в зонах гарантованого добровільного відселення.

Тим, хто проживає у зоні, планували повернути право першочергового безоплатного надання санаторно-курортних путівок або одержання компенсації вартості самостійного санаторно-курортного лікування. Крім того, неповнолітнім дітям або дружині померлого ліквідатора аварії 1-ї категорії, незалежно від наявності причинного зв’язку смерті з Чорнобильською катастрофою, надаються пільги, якими користувався померлий, а також одноразова одноразова компенсація за втрату годувальника, а в подальшому – щомісячна компенсація.

26 квітня 2016 року виповнюється 30 років з моменту страшної техногенної катастрофи на ЧАЕС.

Loading...
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 6

  1. Лосі вони, хто не голосував

  2. Лосі, хто не голосував

  3. Герега, по ходу, был занят вопросом оренды земли на Хмельнитчине

  4. Що означає відсутні чи утрималися. Ми рятували країну від чуми, у нас також було АТО, тільки з невидимим ворогом. Багато людей повмирало, а ви «шановні депутати» відсутні чи утрималися? Ми не вимагаємо від країни чогось зверх свідомого, ми просимо, ні ми вимагаємо того, що нам обіцяли. І як в нашого «гранта» рука піднялася цей законопроект заветувати. Добре, що підписують закони про підвищення пенсійного віку, підвищення тарифів і т.д. … і в той час не соромно людям в очі дивитися….

  5. Шинькович що не міг прокнопродавити за себе і за свого боссса?

  6. герега прийде, коли треба буде бюджет ділити. а шо йому чорнобильці?? значить, виборців його нема

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.