Незалежний громадський портал

Незалежний громадський портал

Telegram facebook twitter youtube
Увійти
Головна Новини Актуально Інтерв’ю Фоторепортаж Статті Блоги

Департамент охорони здоров’я: скорочення ліжкомісць – це не реформа, а приведення у відповідність до наявних ресурсів

Опубліковано: 22.04.2016 наш телеграм-канал      поділитись: Facebook, Tweeter

Якщо раніше норматив ліжкового фонду на 10 тисяч населення становив 80 ліжок, то тепер цей показник планують скоротити до 60. Відповідний наказ КМУ було видано 25 листопада 2015 року. Однак заступник директора департаменту охорони здоров’я Тетяна Косовська зазначає, що згідно з планом розробленим департаменті, у Хмельницькій області ця цифра буде на рівні 71,8.

Цього року медична субвенція на потреби закладів охорони здоров’я менша ніж у попередні роки на 2,5 мільярди гривень. Враховуючи ріст тарифів на комунальні послуги та лікарські засоби цих коштів не вистачило б на утримання лікарень у тому стані, в якому вони перебували до сьогодні.

Тетяна Косовська зазначила, що скорочуватимуть ті ліжка, які не мають навантаження. Є певні критерії ефективності використання ліжкового фонду, тож при скороченні будуть слідувати ним.

Практика свідчить про те, що якщо для області норматив – 60, то для територій районів – цей умовний норматив 40 ліжок на 10 тисяч населення.

“Особливо напружена ситуація зараз у відділеннях, які розташовані за межами центральних районних лікарень – у селах. Це та сама Чорно-острівська лікарня, Грицівська районна лікарня, лікарня у Берездові Славутського району, у Меджибожі. Ці ліжка несуть не стільки медичну функцію, скільки медико-соціальну. Ними користуються старші люди, які потребують не цілодобового лікування, а скоріше підліковування. А стаціонарне лікування – це дуже дороговартісна частина медицини”, – зазначила Косовська.

За її словами, при зменшенні ліжкового фонду будуть скорочені витрати на комунальні платежі, утримання штату персоналу, який працює цілодобово, харчування  та інші фактори, які безпосередньо не впливають на стан здоров’я людини під час лікування.

При виконанні постанови МОЗ у Хмельницькому обласному департаменті охорони здоров’я планують зберегти центральні районні лікарні. При цьому доведеться закрити сільські.

На базі маленьких лікарень, де скорочуватимуть ліжка, будуть збережені амбулаторії загальної практики сімейної медицини і денний стаціонар. Тобто людина яка потребує лікування може отримувати необхідні процедури – ін’єкції, крапельниці, фізіо-терапевтичні процедури, але без ночівлі в стінах відділення.

З врахуванням пропозицій керівників закладів охорони здоров’я області склали покроковий план оптимізації та скорочення ліжкового фонду. Будуть збережені профільні ліжка (терапевтичні, хірургічні, педіатричні), однак зменшать їх кількість. Тетяна Косовська зазначає, що окрім скорочення витрат це покращить і умови перебування, оскільки в палатах буде більше вільного місця.

Також вона визнає, що при скороченні буде стояти мова і про вивільнення медичного персоналу. Однак це можна буде зробити за рахунок персоналу пенсійного віку. Таких в області нараховується до 30%. Окрім того Косовська каже, що є і певне недоукомплектування певних посад. За її словами, звільнення буде вирішуватись з кожною людиною персонально.

“Основна напруга – це середній і інший персонал: санітарки, кухарі. Люди, які не мають можливості заробити іншим чином, аніж працювати в лікарні. Але нас загнали в п’ятий кут: ми не маємо обладнання, не маємо ліків. І бути соціальним донором ми не спроможні. Звичайно, економія буде і за рахунок заробітної плати, однак в першу чергу ми сподіваємось на менші витрати на утримання закладу. Акценту на звільненні людей немає”, – наголошує заступник директора департаменту охорони здоров’я Тетяна Косовська.

Згідно з планом розробленим у департаменті охорони здоров’я, на кінець 2016 року на 10 тисяч населення в області має залишитись 71,8 ліжкових місць. Зараз ця цифра складає 80,7. Загальна кількість ліжкомісць скоротиться з 10425 до 9275.

Новини у Telegram Незалежний громадський портал
Теги: ліжкомісця, охорона здоров'я, Тетяна Косовська, Хмельниччина

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Модератор
Читати всі пости автора →

Календар публікацій

Квітень 2016
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  
« Бер   Тра »

Погода
Погода у Хмельницькому

волог.:

тиск:

вітер:

Погода у Києві Погода у Львові 



© 2012 - 2025 Незалежний громадський портал. Всі права захищені.
Оперативні новини Хмельниччини.
41 queries in 0,355 seconds.
Platform: Desktop.
Зворотній звязок ngpsite@gmail.com
            Редакційний телефон: 097-618-67-71
           Адреса: 29000, м. Хмельницький, Грушевського 40 

Ми на Twitter
Ми на YouTube
Ми в Telegram

Рішенням №705 Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення від 10.08.2023 року
сайт «Незалежний громадський портал» зареєстровано як ЗМІ, відомості внесено до Реєстру
суб’єктів у сфері медіа та присвоєно ідентифікатор медіа – R40-01167

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!