Департамент охорони здоров’я: скорочення ліжкомісць – це не реформа, а приведення у відповідність до наявних ресурсів

Якщо раніше норматив ліжкового фонду на 10 тисяч населення становив 80 ліжок, то тепер цей показник планують скоротити до 60. Відповідний наказ КМУ було видано 25 листопада 2015 року. Однак заступник директора департаменту охорони здоров’я Тетяна Косовська зазначає, що згідно з планом розробленим департаменті, у Хмельницькій області ця цифра буде на рівні 71,8.

Цього року медична субвенція на потреби закладів охорони здоров’я менша ніж у попередні роки на 2,5 мільярди гривень. Враховуючи ріст тарифів на комунальні послуги та лікарські засоби цих коштів не вистачило б на утримання лікарень у тому стані, в якому вони перебували до сьогодні.

Тетяна Косовська зазначила, що скорочуватимуть ті ліжка, які не мають навантаження. Є певні критерії ефективності використання ліжкового фонду, тож при скороченні будуть слідувати ним.

Практика свідчить про те, що якщо для області норматив – 60, то для територій районів – цей умовний норматив 40 ліжок на 10 тисяч населення.

“Особливо напружена ситуація зараз у відділеннях, які розташовані за межами центральних районних лікарень – у селах. Це та сама Чорно-острівська лікарня, Грицівська районна лікарня, лікарня у Берездові Славутського району, у Меджибожі. Ці ліжка несуть не стільки медичну функцію, скільки медико-соціальну. Ними користуються старші люди, які потребують не цілодобового лікування, а скоріше підліковування. А стаціонарне лікування – це дуже дороговартісна частина медицини”, – зазначила Косовська.

За її словами, при зменшенні ліжкового фонду будуть скорочені витрати на комунальні платежі, утримання штату персоналу, який працює цілодобово, харчування  та інші фактори, які безпосередньо не впливають на стан здоров’я людини під час лікування.

При виконанні постанови МОЗ у Хмельницькому обласному департаменті охорони здоров’я планують зберегти центральні районні лікарні. При цьому доведеться закрити сільські.

На базі маленьких лікарень, де скорочуватимуть ліжка, будуть збережені амбулаторії загальної практики сімейної медицини і денний стаціонар. Тобто людина яка потребує лікування може отримувати необхідні процедури – ін’єкції, крапельниці, фізіо-терапевтичні процедури, але без ночівлі в стінах відділення.

З врахуванням пропозицій керівників закладів охорони здоров’я області склали покроковий план оптимізації та скорочення ліжкового фонду. Будуть збережені профільні ліжка (терапевтичні, хірургічні, педіатричні), однак зменшать їх кількість. Тетяна Косовська зазначає, що окрім скорочення витрат це покращить і умови перебування, оскільки в палатах буде більше вільного місця.

Також вона визнає, що при скороченні буде стояти мова і про вивільнення медичного персоналу. Однак це можна буде зробити за рахунок персоналу пенсійного віку. Таких в області нараховується до 30%. Окрім того Косовська каже, що є і певне недоукомплектування певних посад. За її словами, звільнення буде вирішуватись з кожною людиною персонально.

“Основна напруга – це середній і інший персонал: санітарки, кухарі. Люди, які не мають можливості заробити іншим чином, аніж працювати в лікарні. Але нас загнали в п’ятий кут: ми не маємо обладнання, не маємо ліків. І бути соціальним донором ми не спроможні. Звичайно, економія буде і за рахунок заробітної плати, однак в першу чергу ми сподіваємось на менші витрати на утримання закладу. Акценту на звільненні людей немає”, – наголошує заступник директора департаменту охорони здоров’я Тетяна Косовська.

Згідно з планом розробленим у департаменті охорони здоров’я, на кінець 2016 року на 10 тисяч населення в області має залишитись 71,8 ліжкових місць. Зараз ця цифра складає 80,7. Загальна кількість ліжкомісць скоротиться з 10425 до 9275.

Loading...
Теги: , , ,
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 10

  1. А то пудрять мозги вже скільки років підряд:”оптимізаця”,”реформи” ,”вдосконаленнЯ”, .Давно пора сказати:”Скорочують,бо нема грошей на утримання”.Чому нема?-і звідки їх брати-це інша розмова.

  2. Нехай скоротять адміністрацію лікарень а не ліжка! А лікарі перестануть брати хабарі !!! а ці кошти за надання послуг лікарями нехай люди сплачують на рахунки лікарень! Найбільш корумпована сфера це медицина!! Якщо у тебе не має грошей то рахуй що ти вже труп!!!

  3. Ви всі пишите правду, потрібно скорочувати лікарів пенсіонерів Флаксенберга, Бриндікова і подивитись іх декларацію,а також хабарників потрібно садити у тюрьму Цуглевича, Кланца і багато інших є органи , яких наділила влада і вони повині цим займатись.

  4. А де нам лікуватись у зятя Флаксенберга–Кланца дуже дорого. Кланц на лікарняному продовжує робити операціі. Не дай бог,щоб гроші пройшли мимо Кланца то ПАПА все рішає. Коли це все закінчиться, як вони нам всім надоіли.

  5. Эти Флаксенберги, Кланцы, Цуглевичи всех достали. Как мы можем у пенсионеров брать деньги если у них их нет. Этих выродков–жидов не интересует, давай деньги потому, что им делиться надо с властью, которая их ставила на эти должности. ПОЗОР! ГНАТЬ ЭТИХ ЖИДОВ, Запродані моі степи жидові ,німоті, сини моі не чужині на чужій работі. Вот так они нами командуют.

  6. Ключове слово – ми неспроможні, пенсіонери косовська, флаксеберг,суходоля – неспроможні. Якщо неспроможні дати лад – на вихід. А де взагалі профспілки та об”єднання пацієнтів?

  7. Які норми на ліжко місце, що за бред несе сука Косовська у нас, що медицина на високому рівні. Коли без МАФІОЗНОГО КЛАНУ ЦУГЛЕВИЧА, ФЛАКСА,БРИНДІКОВА, КЛАНЦА то ми з вами зробимо нормальну медицину.Геть весь департамент охорони здоров”я, молодим дорогу.

  8. Косовська ти шо за хуйню городиш, коли ви надавали медичну допомогу безкоштовно. Хворі за своІ гроші купляють ліки,а ти покажи лікарню де лікуете безкоштовно, Закрий рот і не смерди.

  9. Там повним ходом Василишин все робить! Тепле мiсце знайшли зразу! З мiста вигнали,Цуглевич взяв! От I вся iсторiя!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.