Підприємцям Хмельницького пропонують мірятись креативом та велопарковками

У Хмельницькому велоактивісти за підтримки міської ради оголосили конкурс на найкреативнішу велопарковку. До участі запрошують всіх підприємців міста. Оскільки кількість велосипедистів зростає кожного року, а місць для паркування залізних коней не завжди вистачає, активісти вирішили спонукати підприємців поставити парковки біля своїх закладів. У якості призів обіцяють безкоштовні рекламні площі.

За словами радника міського голови з питань велоінфраструктури Сергія Толстіхіна, зараз у Хмельницькому є чимало парковок в центрі міста, однак не завжди вони зручні та безпечні. Він наголошує на тому, що правильна парковка має передбачати можливість паркування велосипеда за раму.

Заступник міського голови Володимир Гончарук наголосив, що міський голова всіляко підтримує ініціативи велосипедистів і зараз розробляється довготривала концепція велосипедного розвитку Хмельницького, а також виготовляється проектно-кошторисна документація на першу велодоріжку.

“За вказівкою попередньої влади вже розробили один проект, однак тоді ніхто не питав думки велосипедистів. Тож це була б не практична велодоріжка для галочки – 800 метрів півколом по парку Чекмана. Ми ж консультуємось з безпосередніми користувачами велодоріжки, тому сподіваємось, що вона буде правильною і зручною, хоч і в рекреаційній зоні. До кінця року сподіваємось її відкрити”, – зазначив Володимир Гончарук.

Також у міській раді зазначили, що отримувати дозвіл на встановлення велопарковки не потрібно. Кожен підприємець на своїй території може це робити на власний розсуд.

Однак технічні рекомендації щодо встановлення є у велосипедистів: вони радять розташовувати стійку  так, аби вона не заважала пішоходам, а також була на безпечній відстані від дороги. Окрім того велопарковку рекомендують ставити на виду у перехожих та в зоні дії камер відеоспостереження, аби ускладнити крадіжку.

kreative-veloparkovka

“Ми розуміємо, що не всі знаються на велосипедах і парковках, тому готові консультувати підприємців, які вирішать взяти участь у конкурсі. Контакти можна знайти на сайті ГО “Критична маса” у розділі конкурсу http://go.km.ua/veloparkovka/ . Там саме можна подати заявку на участь і прикріпити фото вже встановленої парковки”, – зазначив Сергій Толстіхін.

Також ГО “Критична маса” міркує про заснування власної міні-відзнаки для підприємців, що будуть облаштовувати сприятливі умови для велосипедистів.

Підсумки конкурсу підбиватимуть у вересні 2016 року, під час Днів сталої енергії. Велоактивісти зазначають, що переможців буде декілька, однак як саме їх буде обрано вони ще міркують. В залежності від кількості заявок на участь розглядають відкрите голосування у спільноті велосипедистів міста або ж визначення переможців складом журі.

Підприємці-переможці отримають безкоштовні рекламні площі у центральній частині міста.

Loading...
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.