Петро Порошенко: Курс на європейську та євроатлантичну інтеграцію, реформи і глибоку внутрішню європеїзацію України – незмінні завдання нового Уряду

Президент України Петро Порошенко зазначив, що перед новим Урядом стоять масштабні завдання в проведенні реформ.

222

«З цієї високої трибуни хочу послати меседж країні і всьому світу. Новий уряд, як і попередній, буде неухильно проводити курс на європейську та євроатлантичну інтеграцію, реформи і глибоку внутрішню європеїзацію України. Жодна кома не змінюється в документах, що визначають основи зовнішньої і внутрішньої політики », – заявив Петро Порошенко, виступаючи у Верховній Раді під час розгляду питання про призначення Прем’єр-міністра і нового складу Уряду.

За словами президента, поява в структурі уряду посади віце-прем’єра, відповідального за європейську і євроатлантичну інтеграцію, «це не тільки символічний жест, а практичний крок до того, щоб всі наші урядові рішення наводилися до спільного європейського знаменника».

Угода про політичну асоціацію та всеосяжної і поглибленої зони вільної торгівлі для кожного міністра – такої ж ваги настільний документ, як і Конституція, коаліційна угода, програма дій Уряду, зазначив Глава держави.

Продовження співпраці з МВФ та іншими міжнародними кредитними організаціями, що забезпечує дієву фінансову підтримку українських реформ, є безальтернативним. Президент підкреслив, що від нового уряду очікує того ж, що і все суспільство – зростання економіки і добробуту людей. Від стратегії виживання, цілком виправданою в 2014-15 роках, слід переходити до стратегії прискореного розвитку. «Це завдання виявиться нам під силу, тільки за умови, що Уряд доб’ється істотного поліпшення інвестиційного клімату», – сказав Глава держави.

За словами Президента, ключовим елементом покращення інвестиційного клімату є боротьба з корупцією. Вже створено ряд принципово нових інститутів, зокрема, Національне антикорупційне бюро, Спеціалізована антикорупційна прокуратура, Національне агентство з попередження корупції, нагадав глава держави. У той же час, Петро Порошенко підкреслив, що функція уряду в питанні боротьби з корупцією значно ширше. «Воно повинно приймати такі рішення, які знищують будь-який грунт для корупції.

Йдеться про прозору і висококонкурентну приватизацію; прозоре управління державними підприємствами, тема, яка вже стала притчею во язицех; розширення обсягу електронних закупівель; дієву мотивацію праці державних службовців, які вже починають працювати за новим законом », – зазначив Президент. Глава держави підкреслив, що Національна рада реформ продовжує залишатися майданчиком для узгодження проектів реформ, і вже через тиждень-два очікує його перезапуску.

Серед пріоритетних завдань Уряду Президент назвав поліпшення умов для бізнесу і питання дерегуляції: «Простір для позитивних змін у відносинах між платниками податків і тими, хто їх збирає – безмежний». Глава Української держави подякував за позицію народних депутатів, які забезпечили створення нової коаліції: «У нас буде політично відповідальний Уряд, і цю відповідальність погодилися нести дві політичні сили, які утворили нову коаліцію, і позафракційні депутати, які приєдналися до її складу, або залишилися в її складі».

Президент зазначив, що коаліція запропонувала внести кандидатуру Володимира Гройсмана на посаду Прем’єр-міністра України. «Володимир Гройсман – політик нового покоління. Напевно він стане наймолодшим Прем’єр-міністром в історії України. Незважаючи на це, Володимир Борисович вже має за плечима великий управлінський досвід: один з кращих мерів обласних центрів з рекордним рівнем підтримки серед городян; топ-менеджер реформи з децентралізації на посаді віце-прем’єра і міністра регіонального розвитку », – сказав Президент.

Петро Порошенко повідомив, що в рамках своїх конституційних повноважень, пропонує Степана Пілторака і Павла Клімкіна відповідно на посади Міністра оборони та Міністра закордонних справ. «Цей військово-дипломатичне тандем довів свою ефективність в побудові ефективної системи національної безпеки і оборони України. Адже саме на Президентові лежить відповідальність за національну безпеку і оборону і за зовнішню політику », – підкреслив Глава держави.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.