Хмельницьких дітей навчатимуть енергоефективності ще зі школи

У Хмельницькому розпочнеться набір у школу муніципального енергоменеджменту в навчальних закладах. Проект реалізовується у рамках проекту ЕСКОМ. У ньому зможуть взяти участь представники навчальних закладів, аби у подальшому передати ці знання своїм учням.

За словами менеджера проекту ЕСКОМ у Хмельницькому Степана Кушніра, у середньому кожна школа витрачає близько мільйона гривень на комунальні платежі – це опалення та світло. Якщо ж провести повний цикл заходів з енергозбереження, цю цифру можна скоротити на 30%.

“Не завжди на термомодернізацію потрібні мільйони гривень з міського бюджету. Інколи достатньо просто дати розуміння людям, щоб вони по-іншому сприймали цю проблему. Наприклад, можна чекати фінансування від міста, а можна самостійно знайти іноземний грант. Зараз на міжнародному рівні виділяються мільйони доларів та євро на гранти для подібних ініціатив пов’язаних з енергоефективністю. Наша справа привернути увагу шкіл до цих можливостей”, – зазначив Кушнір.

Перед початком проекту організатори спільно з управлінням освіти та відділом енергозбереження та інвестиційної політики хмельницької міської ради планують опитати до 1000 учнів. Анкета буде пристосована до вікової категорії респондента та включатиме ключові питання енергозбереження. Після завершення навчального проекту проведуть ще одне опитування, аби зрозуміти наскільки він був ефективним та що змінилось у головах школярів.

Навчання проводитиметься не для учнів, а для представників навчальних закладів: соціальних педагогів, класних керівників. І саме вони в подальшому передадуть свої знання дітям.

Також організатори зазначають, що не наполягатимуть на конкретній формі навчання для дітей. Кожен вчитель, що братиме участь у проекті ЕСКОМ, у подальшому сам вирішуватиме як саме він навчатиме енергоефективності школярів.

Як сказав менеджер проекту ЕСКОМ у Хмельницькому Артур Кокаревич, основне навчання буде відбуватись у вересні-жовтні 2016 року та триватиме вісім тижнів. Подати анкету можна буде у серпні.

Після завершення проекту організатори обіцяють провести круглий стіл спільно із місцевою владою, на якому планують прийняти документ, що започаткує освіту у сфері енергозбереження у школах. Це можуть бути позакласні години, спецкурси чи додаткові уроки.

Loading...
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.